Naga MarketsGłównym obszarem aktywności inwestycyjnej spółki oraz źródłem wzrostu wartości przedsiębiorstwa dla akcjonariuszy jest rynek nieruchomości.

Spółka porusza się w trendzie spadkowym od szczytu hossy w 2007 roku. W tym czasie zdarzały się jednak większe, nawet 2 letnie korekty wzrostowe, jak choćby w 2011 roku. Głównym powodem takiego stanu rzeczy są wyniki finansowe. Spółka w ujęciu rocznym, ostatni zysk wypracowała w 2013 roku. Kolejne lata kończyła stratami. Ostatnia zwyżka z końca ubiegłego roku miała związek z niezłym raportem kwartalnym. Cena nie była jednak w stanie trwale wybić z kanału spadkowego. Kolejne dane za 2017 rok pokazały, że spółka powiększyła stratę netto względem roku poprzedniego. Od kilku lat jest to już więc spółka groszowa. Na razie trudno o perspektywy zmiany tej sytuacji. Pewnym sygnałem byłoby mocne wybicie górą z dobrze respektowanego kanału spadkowego, jednak na to niespecjalnie się zanosi. Wydaje się, że można oczekiwać korekcyjnego odbicia, kolejny raz przy dolnej krawędzi kanału czyli w rejonie 0,50 zł. Cena powinna dojść tam mniej więcej w czasie publikacji raportu za pierwszy kwartał czyli 25 maja. Być może jakieś pozytywy z tego dokumentu pozwolą na kolejne odbicie od dolnej krawędzi, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach.
Już 25 maja zaczynamy 3 dniową Konferencję WallStreet 22. Jeżeli interesujesz się rynkiem akcji, nie może Cię zabraknąć. My także tam będziemy.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNaga Group i MyBucks łączą siły, by wejść na rynek afrykański
Następny artykułGuten Morgen DAX 18.05.2018
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here