Naga MarketsBayer logoJedna z największych firm farmaceutycznych na świecie współpracuje z VeChain w celu opracowania nowej platformy śledzenia towarów opartej na blockchainie.

  • Bayer chce śledzić swój proces logistyczny w oparciu o sieć bloków.
  • Firma rozpoczyna współpracę z VeChain jako dostawcą technologii dla nowego rozwiązania opartego na blockchainie, które pozwoli firmie śledzić cały łańcuch dostaw.

Bayer postawił na blockchain

Bayer China ujawniło, że wybrało VeChain jako dostawcę technologii dla nowego rozwiązania opartego na blockchainie, które pozwoli firmie – oddziałowi Bayer – na śledzenie tego, jak transportowane są leki kliniczne w ramach całego łańcucha dostaw.

Te artykuły również Cię zainteresują
Znany jako „CSecure”, system rejestruje numer serii odnoszący się do konkretnego leku do łańcucha bloków. Każdy lek może być następnie śledzony, gdy przemieszcza się w ramach całego łańcuchu dostaw, “przy użyciu znaczników czasu i informacji identyfikujących w różnych punktach trasy”. Ze względu na niezmienny charakter blockchaina, dane nie mogą zostać zmienione przez osobę nieupoważnioną.

VeChain zostało wybrane do współpracy z Bayer China w ramach przetargu w 2019 roku, po tym, jak zaproponowało, aby firma rozważyła wdrożenie łańcucha dostaw opartego na blockchainie. Następnie projekt ten przeistoczył się w CSecure.

Blockchain w mainstreamie

Bayer China to nie pierwszy duży podmiot, którzy wykorzystuje technologię blockchain. W czerwcu ubiegłego roku chiński odłam sieci supermarketów Walmart, a także firma księgowa PwC także rozpoczęły współpracę z VeChain, aby opracować nowe rozwiązanie do śledzenia żywności w Chinach.

Jednak przedstawiciele VeChain nie mówią wiele o najnowszej ofercie i produkcie. Rzecznik spółki powiedział CoinDesk, że firma jest związana umową o zachowaniu poufności (NDA) i nie może ujawnić dalszych informacji na temat tego, jak CSecure faktycznie działa.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here