Naga MarketsBayer AG: akcje o +8% w górę po porozumieniach ws. RoundupaKurs akcji Bayer AG odreagował po pozytywnych wiadomościach związanych z prowadzonym przez międzynarodową grupę produkującą leki i chemikalia sporem z grupą amerykańskich oskarżycieli. Domagają się oni odszkodowań twierdząc, że środek chemiczny o nazwie Roundup produkcji Monsanto, spółki zależnej od grupy Bayer AG, powoduje raka.

  • Roundup to produkt spółki Monsanto, którą Bayer AG przejął w 2016 r.
  • Eksperci uważają, że przejęcie Monsanto przez Bayer to jedna z największych porażek grupy.
  • Łączna liczba pozwów dot. powodowania raka przez Roundup osiągnęła liczbę 125 tys.

Notowania Bayer AG o 8% w górę, ale koniec pozwów nadal niepewny

Bayer, półka znana z produkcji leków oraz chemikaliów jest gotowa zakończyć wszelkie kwestie prawne, które okazały się skutkami ubocznymi fuzji z Monsanto w 2018 r. wartej 63 mld dol. Grupa jest oskarżana o to, że jeden z produktów o nazwie Roundup stosowany w rolnictwie jako herbicyd, czyli środek do usuwania chwastów, powoduje raka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarząd Bayeru w kwietniu odzyskał wsparcia akcjonariuszy i porozumienie dot. sporu jest coraz bliżej realizacji. Spodziewane ogłoszenie rozstrzygnięcia sprawy będzie prawdopodobnie miało miejsce w czerwcu.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

– Osiągnęliśmy duży progres w kwestii mediacji związanych z Roundupem (…), jednak w związku z tajnością rozpraw, spółka nie będzie spekulować na temat ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy oraz terminu werdyktu. – ogłosił rzecznik Bayer AG.

Akcje Bayeru urosły w poniedziałek nawet o 8%, odzyskując straty z ostatnich trzech sesji.

Bayer AG: akcje o +8% w górę po pierwszych porozumieniach dot. sporów
Notowania Bayer AG na niemieckiej giełdzie. Źródło: tradingview.com

Według Bloomberga, łączna liczba spraw sądowych dotyczących oskarżeń związanych z Roundupem osiągnęła astronomiczną liczbę 125 tysięcy. Tak olbrzymia ilość zgłoszonych spraw, ma związek z promowaniem przez adwokatów możliwość oskarżenia Bayeru w celu uzyskania odszkodowania.

Zobacz również: Kolejne problemy Bayer’a – spółka przegrywa drugi proces!

– Z różnych powodów, wiele z tych oskarżeń nie będzie kompensowana po rozstrzygnięciu sprawy. –uspokaja rzecznik Bayer AG.

Prawdopodobna kwota porozumienia między Bayer a oskarżycielami wyniesie łącznie 10 mld dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here