Naga Markets

BAYC-nftW najnowszym teledysku do piosenki  „From The D 2 The LBC” Eminema i Snoop Dogga pojawiły się cyfrowe małpy od projektu Bored Ape Yacht Club (BAYC). Artyści ci przedstawiani są w nim w formie komiksowej. Choć w klipie nie pokazano logo znanej kolekcji NFT, wiadomo, że obaj raperzy współpracowali z nią już wcześniej, a wykorzystanie takich awatarów nie jest przypadkowe. 

  • Małpy ze znanej kolekcji tokenów niewymienialnych przynależnej do firmy Yuga Labs pojawiły się w najnowszym teledysku Eminema i Snoop Dogga do piosenki „From The D 2 The LBC” 
  • Raperzy ci wykorzystali awatary z BAYC. Wcześniej obaj współpracowali już z tym projektem
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500

BAYC w nowym teledysku Eminema i Snoop Dogga

Dwaj znani amerykańscy raperzy wypuścili wspólny klip do piosenki  „From The D 2 The LBC”, w którym zamieniają się w małpy łudząco podobne do tych ze znanej kolekcji NFT znajdującej się pod skrzydłami firmy Yuga Labs. Legendarni artyści wpletli w swój teledysk elementy komiksu. Eminem i Snoop Dogg przybierają w nim awatary cyfrowych małp wzorowanych na BAYC.

Wcześniej obie gwiazdy współpracowały już z tym popularnym projektem skoncentrowanym na tokenach niewymienialnych. Eminem został członkiem klubu BAYC na początku stycznia br., kiedy kupił cyfrową małpę z wojskową czapką i złotym łańcuchem w formie NFT za 460 tys. dol. na OpenSea.

Snoop Dogg nabył swoje pierwsze tokeny od tego samego projektu w 2021 r. Ich specyficznymi elementami jest futro geparda. 

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

NED

77% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Kontrowersje wokół Yuga Labs

Niektórzy członkowie społeczności kryptowalutowej zarzucają firmie stojącej za BAYC, że ta nie robi nic, aby chronić prawa użytkowników do swoich cyfrowych ‘’rysunków’’. Za przykład może posłużyć tu sytuacja, gdy pewien artysta i prowokator – Ryder Ripps stworzył zrekonstruowaną wersję kolekcji znanych w świecie kryptowalutowym małp, odwzorowując ją 1:1 i sprzedając inwestorom. Jego NFT oznaczone były, jako RR/BAYC, przy czym wyglądały identycznie, jak te od Yuga Labs.  

Początkowo firma ta zażądała, aby usunął stworzone przez siebie cyfrowe małpy, jednak gdy zakwestionował on jej prośbę, ta zupełnie się wycofała.  Ryder Ripps uznał to za dowodów, że nie robi ona nic, aby chronić własność swoich posiadaczy. 

Najbardziej szaloną rzeczą jest dla mnie to, że ta firma zarobiła miliardy dolarów i sprzedała ludziom całkowicie kłamstwo, czyli to, że są właścicielami praw handlowych do tych rysunków.” – stwierdził artysta w rozmowie z Decrypt.

Kolekcja BAYC zajmuje obecnie 5 pozycję wśród projektów o najwyższym wolumenie wytworzonym w zakresie 30-dniowym, według danych pochodzących z platformy DappRadar. Najdroższy NFT z tej serii zmienił swojego właściciela 10 miesięcy temu za 2,91 mln dol. w Etherze (ETH). 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułRynek oczekuje oznak spowolnienia gospodarczego USA. Na co zwrócić uwagę w przyszłym tygodniu?
Następny artykułNotowania S&P500 zakończyły czwartkową sesję zwyżką o 0,95 procent
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here