Naga Marketsbats globalGlobalny operator giełd akcyjnych i FX, BATS Global Markets, ogłosił w tym tygodniu prognozowaną wycenę swoich akcji w trakcie zapowiadanej premiery giełdowej. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem prasowym mają być warte pomiędzy $17-$19. Prognozy podają, że spółka wyceniana jest na $2 miliardy, co jest wartością prawie trzykrotnie większą w stosunku do 2012 roku kiedy BATS po raz pierwszy przymierzał się do oferty publicznej.

Ówczesna próba, która miała miejsce kilka lat temu skończyła się sporym niepowodzeniem – w wyniku błędu oprogramowania wartości akcji przedsiębiorstwa spadły do ułamka jednego centa na kilka chwil po wykonaniu pierwszej transakcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z wnioskiem przedłożonym w Securities and Exchange Commission (SEC), niektórzy z głównych udziałowców BATS zamierzają stopniowo odciążać część swoich udziałów w spółce. Obecnie należą do nich ważne instytucje finansowe takie jak Bank of America Merriil Lynch, Citigroup, Instinet oraz KGC Holdings.

Zobacz również: Giełdowy debiut XTB wyceniany na 330 milionów złotych

Po mało ciekawych działaniach na rynku IPO (pierwszych ofert publicznych) w USA na przestrzeni Q1 2016, oferta BATS Global Markets zaczyna cieszyć się sporym zainteresowaniem. Do zgarnięcia jest 11.2 miliona akcji, które będą notowane na własnej amerykańskiej giełdzie przedsiębiorstwa – BATS. Podmiot liczy na pozyskanie do $213 milionów.

Oferta składa się z akcji dotychczasowych akcjonariuszy. Według stanu na koniec lutego, BATS obsługiwał 21.4% rynku giełdowego w Stanach Zjednoczonych, plasując się na drugim miejscu zaraz za NYSE. Operator wywodzący się z Kansas zarządza obecnie czterema giełdami – BZX, BYX, EDGX oraz EDGA. Przedsiębiorstwo również nadzoruje działania BATS Europe, giełda posiada największy udział w rynku z 23.7% wszystkich transakcji.

BATS – udział w obrocie akcjami utrzymany, wzrost wolumenu FX

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here