Naga MarketsBasic Attention Token to projekt, który za zadanie stawia sobie stworzenie nowego modelu dla rynku reklam.

Basic Attention Token (BAT) jest otwartoźródłową platformą działającą na bazie Ethereum, opartą na tokenach użytkowych ERC20. Celem przyświecającym twórcom BAT było stworzenie nowego modelu dla rynku reklam, w ramach którego na nowo określone zostają relacje pomiędzy reklamodawcami, twórcami treści a internautami. Obecnie relacje te są zaburzone. Użytkownicy nie są wynagradzani za oglądania reklam, dodatkowo masowo stosowane są boty, które automatycznie na nie klikają. Z kolei reklamodawcy nie wiedzą do końca do kogo trafiają reklamy.

Dużym problemem pozostaje także monopol dwóch największych graczy – Google i Facebook, odpowiedzialnych za ponad 90% rynku reklam. BAT stworzył oparty na blockchainie system reklamy w internecie, na którym skorzystać mają wszystkie z wymienionych wyżej stron.

Działanie tokenu oraz zespół BAT

Twórcy reklam, którzy przyciągną uwagę (stąd słowo „attention” – uwaga, w nazwie projektu) odbiorców, otrzymują wynagrodzenia w postaci tokenów BAT. Za pomocą tych samych tokenów wynagradzani są także internauci poświęcający swoją uwagę na oglądanie reklam. Ich odbiorcy są odpowiednio sprofilowani, przez co zwiększa się skuteczność oraz zmniejszają koszty reklamodawców.

Założyciel BAT, były CEO fundacji Mozilla a także twórca JavaScript Brendan Eich. Źródło: youtube.com

Główną postacją stojącą za projektem jest Brendan Eich, były prezes fundacji Mozilla odpowiedzialnej za stworzenie przeglądarki Firefox, a także twórca języka programistycznego JavaScript, dzięki któremu strony internetowe są interaktywne. BAT posiada solidny zespół, w skład którego wchodzą osoby, które wcześniej pracowały m.in. dla Microsoft, Yahoo, AOL czy Evernote.

Poniżej zamieszczamy recenzję projektu Basic Attention Token w materiale wideo znanego polskiego youtubera zajmującego się tematyką kryptowalut i blockchaina – Phila Koniecznego.

Przeglądarka Brave

Kluczowym elementem ekosystemu BAT jest przeglądarka internetowa Brave. Głównym celem przyświecającym twórcom Brave było zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności danych użytkowników.  Przeglądarka dostępna jest zarówno na Widowsa, Mac OS oraz Linuxa, a także na wszystkie urządzenia mobilne. Rozwijana jest przez firmę Brave Software, która jest niepowiązana z twórcami Basic Attention Token.

Interfejs przeglądarki Brave. Źródło: brave.com

Brave anonimowo śledzi „uwagę” użytkownika, w zamian za co zarówno on, jak i twórca treści zostaje wynagrodzony w BAT. Reklamy są kojarzone odpowiednio do zainteresowań użytkownika przy zastosowaniu algorytmów do uczenia maszynowego, dzięki czemu zwiększa się skuteczność reklamy. BAT może być wykorzystywany do zakupu treści typu premium lub dodatkowych usług na platformie BAT, jak również wypłacany dzięki współpracy z serwisem Uphold.

Podstawą, na której opiera się Brave jest najpopularniejsza obecnie przeglądarka na świecie Chromium. Dzięki temu na Brave działają wszystkie stworzone dla niej rozszerzenia.

Najszybsze zbiórka ICO w historii

Miała ona miejsce 31 maja 2017 roku i trwała zaledwie 24 sekundy. Sprzedano wówczas 1 mld spośród całkowitej puli 1,5 mld tokenów, uzyskując 156.250 etherów, które w tamtym czasie warte były ok. 35 mln USD. Kontrowersję wzbudził fakt, że tokeny trafiły do zaledwie 130 inwestorów, z których pięciu posiada ponad połowę rozdysponowanej wówczas puli.

200 milionów tokenów zostawiono na rozwój przeglądarki Brave, zaś pozostałe 300 milionów na przyszłe funkcjonowanie projektu i marketing. Cena 1 BAT podczas ICO wyniosła 0.03 USD.

Notowania BATUSD na giełdzie Binance. Źródło: tradingview.com

Informacje ogólne:

Nazwa: Basic Attention Token (BAT)

Liczba monet w obiegu: 1.255.000.000 spośród 1.500.000.000

Giełdy: Binance, IDCM, Bibox, Coinbene, Latoken

Oficjalna strona: https://basicattentiontoken.org

Facebook https://www.facebook.com/BasicAttentionToken/

Twitterhttps://twitter.com/BAT_Community

Reddit: https://www.reddit.com/r/BATProject

Kod źródłowy: https://github.com/brave-intl/basic-attention-token-crowdsaleConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here