Naga Markets

Rozpoczynając dzień tradingowy, każdy trader w pierwszej kolejności sprawdza to, co się wydarzyło podczas sesji azjatyckiej oraz na zamknięcie giełd w Stanach Zjednoczonych. Najszybszą metodą jest czytanie codziennych artykułów, które pojawiają się w różnych serwisach finansowych. Czytając codzienne komentarze analityków, ekonomistów lub raporty banków inwestycyjnych staramy się wychwycić najistotniejsze kwestie, które mogą mieć znaczący wpływ na wycenę danego instrumentu lub aktywa.

Doświadczone osoby korzystają już ze sprawdzonych źródeł, natomiast osoby o średnim doświadczeniu rynkowym muszą same zadecydować, które źródła informacji będą najrzetelniejsze. Największy problem polega na tym, że często pomimo tego, że znamy najważniejsze fakty z ostatnich kilkunastu lub kilkudziesięciu godzin, to jednak mało kto w tych komentarzach pisze co konkretnego może się wydarzyć na określonym poziomie. Tak twierdzi analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka.Komentarze rynkowe Bartłomieja Chomki z TeleTrade są jedynymi w Polsce opartymi o analizę ceny

Wyjątkiem są komentarze rynkowe głównego analityka TeleTrade Polska – Bartłomieja Chomki, który podczas codziennych sesji live o godzinie 12:00 w maksymalnie krótkim czasie (do 15 minut) przedstawia najważniejsze i praktyczne wskazówki dla każdego day tradera.

Bartłomiej Chomka od prawie 10 lat jest day traderem. Zaczynał tak jak każdy i chcąc osiągnąć szybkie zyski w pierwszych miesiącach tradował w oparciu o najpopularniejsze systemy tradingowe. Ze względu na straty porzucił wszystkie nieskuteczne metody i zdecydował się na trading oparty o samą analizę ceny. Trading oparty o czysty wykres i umiejętna ocena sentymentu rynkowego sprawiły, iż zaczął generować stale powtarzalne zyski. Dzięki wynikom na swoich rachunkach został zatrudniony w kilku spółkach jako trader.

Bartłomiej Chomka TeleTrade opinie

Bartłomiej Chomka – trader z ponad 8-letnim doświadczeniem zdobytym w największych instytucjach finansowych

Spędzanie codziennie od kilku do kilkunastu godzin przed monitorami w dłuższym okresie dla każdego może być męczące, dlatego też dziś zarządza swoimi rachunkami oraz codziennie przekazuje praktyczną wiedzę podczas codziennych komentarzy rynkowych w TeleTrade Polska.

Podczas swoich komentarzy celowo omija mniej istotne fundamenty, ponieważ skupia się tylko na tych wydarzeniach, które są najważniejsze dla graczy instytucjonalnych. W pierwszej kolejności skupia się na sentymencie rynkowym i stara się określić na czym rynki będą skupiały swoją uwagę. Często podaje przykłady, które mogą nie być logiczne dla wielu osób, ale tak właśnie w praktyce zachowują się rynki.

NED

To, co najbardziej charakteryzuje jego komentarze, to wyznaczanie z dużą precyzją poziomów, w których może pojawić się potencjalna reakcja na danym instrumencie (nawet z dokładnością do jednego pipsa!).

Bartłomiej Chomka komentarze rynkowe w TeleTrade

Komentarze rynkowe w TeleTrade – opinie i wskazówki od Bartłomieja Chomki

Uważa, że aby zająć dobrą pozycję na rynku trzeba znać odpowiedź na trzy kluczowe pytania: „co jeśli?”, „jak?” i „kiedy?”. Te pytania mają pomóc w tym, czy na danym poziomie, o którym wspomina warto zająć pozycję.

Dla głównych par walutowych oraz indeksów określa kilka potencjalnych scenariuszy dla pozycji Buy oraz Sell. Zawsze powtarza, że zadaniem day tradera nie jest przewidywanie tego, jaka będzie cena, ale reagowanie na to, jak zachowuje się cena. Przykładowo, jeżeli widzi, że na EURUSD w ostatnich dniach dominował trend spadkowy, a dane makroekonomiczne z USA delikatnie przebijają oczekiwania rynkowe (pozytywnie), a rynek ma problem z przebiciem kluczowego poziomu to pomimo tego, że dane są lepsze, to z jego punktu widzenia jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia korekty wzrostowej.

Według niego rynki cały czas poruszają się z miejsc o mniejszym prawdopodobieństwie do miejsc o większym prawdopodobieństwie wystąpienia określonej reakcji, dlatego zadaniem day tradera jest wyczekanie tylko na te momenty, które będą zgadzały się z tym, jaki wypracowaliśmy schemat egzekucji zleceń.

Skuteczność komentarzy rynkowych Bartłomieja Chomki można sprawdzić na jego prywatnym Twitterze oraz Facebook i kanale YouTube TeleTrade Polska.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here