Naga Markets
Trend wzrostowy na BTCCena Bitcoina wzrosła od czasu grudniowych dołków już o niemal 6 tys. USD, co stanowiło ponad 190%. Wskutek tej aprecjacji, wycena najstarszej z walut wirtualnych przekroczyła barierę 9 tys. USD i mimo, że w chwili obecnej BTC wyceniane jest po nieco ponad 8 tys. USD, to pojawiły się projekcje wskazujące, iż ubiegłoroczna bessa dobiegła już końca.


Drugi największy spadek w historii

Spoglądając na notowania Bitcoina (BTC) warto zwrócić uwagę, iż w skutek trwających od drugiej połowy grudnia 2017 r. spadków kurs osunął się o ponad 84%, co było drugą, największą deprecjacją w historii notowań “cyfrowego złota”. Dotychczas, na kartach historii zapisały się trzy momenty, które popularnie nazwane zostały “pęknięciami bańki”:

  • Pierwsze pęknięcie miało miejsce w okresie od czerwca do listopada 2011 roku, kiedy w ciągu 161 dni kurs spadł o niemal 94%
  • Drugie pęknięcie pojawiło się 10 kwietnia 2013 roku. Wówczas w ciągu zaledwie kilku dni kurs osunął się o ponad 83%
  • Po raz trzeci bańka pękła dokładnie 29 listopada 2013 roku a w skutek ówczesnych spadków rynek runął o niemal 93%.

Jak wspomniałem już powyżej, zasięg ubiegłorocznej deprecjacji to nieco ponad 84% co oznacza, że moglibyśmy uznać to jako “czwarte pęknięcie bańki”. Ubiegłoroczna bessa na rynku walut wirtualnych nazwana została “kryptowalutową zimą”. Biorąc jednak pod uwagę, że od czasu osiągnięcia dołków minęło już niemal pół roku i uwzględniając, że w tym czasie cena BTC wzrosła o ponad 190% należałoby zastanowić czy aby “zima” nie dobiegła już końca?

Wiosna za oknem i wiosna na rynku

Zdaniem Barry’ego Silberta, założyciela i dyrektora generalnego Digital Currency Group, w chwili obecnej możemy już mówić o nadejściu kryptowalutowej wiosny. Uważa on także, że ubiegłoroczne spadki nie zmieniły ogólnego nastawienia rynku, które w dalszym ciągu jest pro-wzrostowe:

– Przeszliśmy przez niezłą kolejkę górską. Cena spadła o 80% czterokrotnie. Ale w przeszłości czterokrotnie, po tym czasie cena osiągnęła rekordowy poziom. Jeśli więc spojrzeć na cenę bitcoina, wygląda na to, że być może wychodzimy z kryptograficznej zimy i wkroczyliśmy w kryptograficzną wiosnę.

Zobacz także: Bitcoin wybija konsolidację i testuje 8250 USD. Kurs BTC najwyżej od 10 dni

Jego zdaniem rynek pozytywnie zareagował na pozorny popyt ze strony inwestorów Venture Capital i inwestorów instytucjonalnych. Zauważył on także, że żaden z poprzednich wzrostów BTC nie miał takiego samego optymizmu:

– Jeśli porównać dzisiejszą infrastrukturę w stosunku do miejsca, w którym znajdowała się ona tuż przed ostatnim rynkiem byka w 2017 r., to jest to naprawdę noc i dzień. I tak teraz nie chodzi o to, czy pieniądze instytucjonalne przejdą do klasy aktywów, ale o to, kiedy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara stabilizuje się po ostatniej przecenie. WTO ostrzega przed wojną handlową
Następny artykułKurs euro przekracza poziom 1,13000 USD. Dalsze wzrosty oczekiwane!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here