Naga MarketsBitcoin BTC coinBarry Silbert, dyrektor generalny Digital Currency Group i Grayscale Investments twierdzi, że flagowa kryptowaluta wygrała już wyścig stając się cyfrowym złotem. Jeden z najbardziej znanych inwestorów kryptowalutowych twierdzi również, że praktycznie wszystkie inne kryptowaluty umrą bolesną i naturalną śmiercią.


Zobacz również: “Trzeci akt nadchodzi! Bitcoin wzrośnie do 250 000 USD”

Młode pokolenie wybierze Bitcoina

W wywiadzie dla CNBC Silbert, który kupił i trzyma Bitcoiny od poziomu 10 USD powiedział:

Nie wierzę w zdecydowaną większość cyfrowych tokenów i uważam, że większość z nich spadnie do zera. Jeśli chodzi o mnie, Bitcoin już wygrał wyścig o miano cyfrowego złota.

Zgodnie ze statystykami Coinpaprika, obecnie istnieje ponad 2000 kryptowalut. Autor wywiadu uważa jednak, że zdecydowana większość jest bezwartościowa. W jego ocenie boom na początkowe oferty monet (ICO) w 2017 r. wywołał lawinę nowych projektów kryptowalut, lecz większość do dnia dzisiejszego nie tylko nie posiada żadnego działającego produktu, ale także okazały się plagiatami lub zwykłymi oszustwami. Pojawienie się ICO zmniejszyło dominację rynkową Bitcoina z 80% do zaledwie 33% w największym ekstremum. Gorączka ICO pomogła również napędzić rynek kryptowalut, a kapitalizacja rynkowa wynosiła w pewnym momencie nawet 800 miliardów dolarów.

Prawie każde ICO było tylko próbą zebrania pieniędzy, ale nie było żadnego pożytku z wirtualnych monet. Z tego też powodu zdecydowana większość zostanie wyeliminowana i zniknie z rynku w najbliższym czasie – powiedział Silbert.

Autor wywiadu sugeruje, że wyjątkową cechą Bitcoina jest jego zdolność do całkowitego zastąpienia złota jako zasobu wartości. Dzięki skończonej podaży i brakowi korelacji z tradycyjnymi rynkami, wiodąca kryptowaluta od dawna jest reklamowana jako cyfrowa wersja cennego metalu. Dodał, iż dominacja złota na świecie niedługo zniknie, gdy młodzi inwestorzy wejdą na rynek.

– Jestem przekonany, że przechowywanie oszczędności w złocie przejdzie do lamusa. Wielu młodych wybierze Bitcoina, który jest lepszy od złotego kruszcu pod wieloma względami – powiedział Silbert.

Zobacz również: Istotny wskaźnik sugeruje, że cena Bitcoina może być bliska dna

Firma Barry’ego Silberta akumuluję najpopularniejszą kryptowalutę przez cały czas trwania bessy na rynku. Według szacunków jego firma może posiadać nawet 1% wszystkich Bitcoinów. Obecnie Digital Currency Group inwestuje również w inne kryptowaluty tj. Bitcoin Cash, XRP czy Stellar, a więc nie wykluczono jeszcze całkowicie wartości innych wirtualnych walut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here