Naga Marketsbarry silbertFundusz Grayscale urósł o „fajne 300 mln USD” w ciągu jednego dnia i 1 mld USD w całym ostatnim tygodniu – pochwalił się na Twitterze dyrektor generalny funduszu Barry Silbert.

  • Silbert pochwalił się tym, że fundusz Grayscale  urósł o 1,3 mld USD.
  • Firma lokuje środki głównie w kryptowalutach.

Barry Silbert: urośliśmy o ponad 1 mld USD

Zarządzające funduszami kryptowalutowymi Grayscale Investments urosło o ponad 1 miliard USD w ciągu tygodnia.

Według aktualizacji opublikowanej na koncie Grayscale na Twitterze 22 października, firma inwestycyjna zarządza obecnie aktywami o wartości 7,3 miliarda USD. To wzrost o miliard USD w porównaniu do 6,3 miliarda USD z 15 października.

Środki są głównie przechowywane w funduszach Grayscale opartych na bitcoinie (BTC) i etherze (ETH), a także w specjalnym funduszu o dużej kapitalizacji. Ostatni wzrost jest prawdopodobnie powiązany ze wzrostem cen na rynku kryptowalut po ostatnich wiadomościach o tym, że PayPal będzie oferować płatności kryptowalutowe od 2021 roku.

Grayscale poinformowało też, że najwięcej wzrosły fundusze oparte na litecoinie (LTC) (o ponad 7,5 proc.). Na drugim miejscu w tej kategorii uplasował się fundusz oparty na ZCash (skok o 6,35 proc.).

Grayscale’s Bitcoin Trust w skali całego rynku bitcoina

Grayscale za pomocą funduszu Bitcoin Trust kontroluje około 2,5 proc. całkowitej podaży bitcoinów na rynku. Przypomnijmy, że całkowita podaż bitcoinów jest ograniczona i to tylko do 21 milionów, co oznacza, że ​​do wydobycia pozostało około 2,5 miliona BTC, czyli około 11,9 proc. docelowej podaży.

Na rynek bitcoina wkraczają ostatnio inne duże instytucje finansowe, które również dostrzegają potencjał kryptowaluty. Chodzi np. o MicroStrategy, które zainwestowało aż 415 milionów USD w BTC w tym tylko roku. Z kolei zarządzający aktywami cyfrowymi CoinShares posiada 69 730 BTC. Tego typu inwestycji dokonało też Square, firma na czele której stoi Jack Dorsey, założyciel Twittera.

Z kolei słynny inwestor i miliarder z Wall Street Paul Tudor Jones powiedział teraz, że bitcoin jest czymś na skalę akcji Apple czy Google sprzed wielu lat.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here