Naga MarketsMichel Barnier prowadzi negojacje w sprawie Brexitu z UK

Media ekonomiczne informują, że według głównego negocjatora unijnego w sprawie Brexitu, osiągnięcie zadowalającej dla obu stron umowy jest możliwe w przeciągu następnych 6-8 tygodni. W reakcji na informacje funt szterling reaguje silnym umocnieniem i powraca nad pułap 1,30.


Funt coraz bardziej wrażliwy na doniesienia w sprawie Brexitu

„Następnych kilka miesięcy dla inwestujących i spekulujących na funcie szterlingu na pewno nie będzie nudnych”można było przeczytać na łamach Comparic.pl jeszcze na początku września. Zmienność funta szterlinga staje się coraz większa, a zdaniem analityków niepewność związana z zawarciem umowy ws. Brexitu będzie powodowała, że jakiekolwiek informacje dotyczące postępów lub ich braku przełożą się na notowania brytyjskiej waluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na przykład takiego stanu rzeczy nie trzeba było długo czekać. 5 września funt silnie drożał w odpowiedzi na informacje sugerujące, że rządy Niemiec i Wielkiej Brytanii zgodziły się co do tego, by porzucić dalsze dyskusje nad kluczowymi dla strony brytyjskiej kwestiami umowy sanacyjnej pomiędzy Unią Europejską a Londynem.

Początek nowego tygodnia i wypowiedź Michaela Barniera reprezentującego stronę europejską w negocjacjach wywołała kolejną falę umocnień GBP, w efekcie której waluta powraca nad poziom 1,30 wobec dolara amerykańskiego. Jego zdaniem osiągnięcie porozumienia ws. Brexitu w przeciągu kolejnych 6-8 tygodni jest jak najbardziej „realistyczne”.

Szterling dodaje 150 punktów w trakcie poniedziałkowej sesji

GBP znajduje się na najwyższych poziomach w tym miesiącu testując istotną strefę S/R na wysokości 1,30:

GBP/USD D1

Funt umacnia się również wobec waluty europejskiej, gdzie notuje trzeci dzień wzrostów z rzędu. W poniedziałek, EUR/GBP Jest handlowana poniżej 0,8900 testując minima z drugiej połowy sierpnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here