Naga MarketsMichel Barnier prowadzi negojacje w sprawie Brexitu z UK

Media ekonomiczne informują, że według głównego negocjatora unijnego w sprawie Brexitu, osiągnięcie zadowalającej dla obu stron umowy jest możliwe w przeciągu następnych 6-8 tygodni. W reakcji na informacje funt szterling reaguje silnym umocnieniem i powraca nad pułap 1,30.


Funt coraz bardziej wrażliwy na doniesienia w sprawie Brexitu

„Następnych kilka miesięcy dla inwestujących i spekulujących na funcie szterlingu na pewno nie będzie nudnych”można było przeczytać na łamach Comparic.pl jeszcze na początku września. Zmienność funta szterlinga staje się coraz większa, a zdaniem analityków niepewność związana z zawarciem umowy ws. Brexitu będzie powodowała, że jakiekolwiek informacje dotyczące postępów lub ich braku przełożą się na notowania brytyjskiej waluty.

Na przykład takiego stanu rzeczy nie trzeba było długo czekać. 5 września funt silnie drożał w odpowiedzi na informacje sugerujące, że rządy Niemiec i Wielkiej Brytanii zgodziły się co do tego, by porzucić dalsze dyskusje nad kluczowymi dla strony brytyjskiej kwestiami umowy sanacyjnej pomiędzy Unią Europejską a Londynem.

Początek nowego tygodnia i wypowiedź Michaela Barniera reprezentującego stronę europejską w negocjacjach wywołała kolejną falę umocnień GBP, w efekcie której waluta powraca nad poziom 1,30 wobec dolara amerykańskiego. Jego zdaniem osiągnięcie porozumienia ws. Brexitu w przeciągu kolejnych 6-8 tygodni jest jak najbardziej „realistyczne”.

Szterling dodaje 150 punktów w trakcie poniedziałkowej sesji

GBP znajduje się na najwyższych poziomach w tym miesiącu testując istotną strefę S/R na wysokości 1,30:

GBP/USD D1

Funt umacnia się również wobec waluty europejskiej, gdzie notuje trzeci dzień wzrostów z rzędu. W poniedziałek, EUR/GBP Jest handlowana poniżej 0,8900 testując minima z drugiej połowy sierpnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here