Naga MarketsKurs funta (GBPUSD) dalej w konsolidacji. Barnier: Decyzja o okreście przejściowym do końca czerwcaGłówny negocjator ds. Brexitu z ramienia Unii Europejskiej Michel Barnier przeprowadził dziś konferencję prasową. Podobnie jak Boris Johnson, Barnier także był zakażony koronawirusem i była to jego pierwsza konferencja od czasu ozdrowienia. W trakcie wideokonferencji poruszony został temat okresu przejściowego. Kurs funta (GBPUSD) już trzeci dzień porusza się w zakresie wtorkowej sesji.

  • Wielka Brytania nie chcę przedłużenia okresu przejściowego
  • Decyzja w tej sprawie musi zostać podjęta do końca czerwca
  • Kurs funta porusza się w konsolidacji już trzeci dzień

Brexit: decyzja o przedłużeniu okresu przejściowego do końca czerwca

Pomimo kryzysu jaki wywołała pandemia koronawirusa, Wielka Brytania nie zamierza ustąpić z wyznaczonego terminu negocjowania umowy do końca obecnego roku. Jak pokazuje najnowszy sondaż opublikowany przez “The Independent”, sami Brytyjczycy chcą natomiast przesunięcia okresu przejściowego. Obywatele UK wolą, by rząd zajął się kryzysem zdrowotnym i lockdownem, zamiast negocjacjami z Unią Europejską.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak mówił dziś Michel Barnier, decyzję o przedłużeniu okresu przejściowego należy podjąć do końca czerwca br. Negocjator z Brukseli rozróżnia „polityczny Brexit”, który miał miejsce 31 stycznia oraz “Brexit gospodarczy” zaplanowany na 31 grudnia tego roku.

Barnier twierdzi, że do tej pory rząd Wielkiej Brytanii nalega, aby nie doszło do przedłużenia okresu przejściowego. Jak mówi, „zegar tyka”. Zostało tylko 8 miesięcy na negocjacje i przygotowanie się do „negatywnych konsekwencji gospodarczych” w przypadku opuszczenia przez Wielką Brytanię unii celnej.

Kurs funta konsoliduje w formacji inside bar

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara amerykańskiego oscylują dziś w okolicach otwarcia sesji. Niezdecydowanie wśród uczestników rynku widoczne jest na parze walutowej GBPUSD już trzeci dzień. Kurs utknął bowiem w zakresie wtorkowej sesji, co doprowadziło do powstania formacji inside bar.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres dzienny pary walutowej GBPUSD - 24 kwietnia
Wykres dzienny pary walutowej GBPUSD – 24 kwietnia

Wybicie dołka świecy matki (1,2442) otwierałoby drogę do testu okrągłego poziomu 1,22. Alternatywnie, jeśli cena opuści formację inside bar górą, kurs funta do dolara może zmierzać z powrotem do 200-dniowej średniej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here