Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCCena Bitcoina wzrosła dziś w okolice 48 500 dolarów, co jest najwyższym poziomem w historii notowań tej kryptowaluty. Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze w połowie marca 2020 r. za jednego BTC zapłacić trzeba było zaledwie 3850 USD. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 11 miesięcy cena najstarszej z walut wirtualnych wzrosła o niemal 1 160 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że rynku tym znów zrobiło się niezwykle głośno.

  • Cena BTC wzrosła dziś do najwyższego poziomu w historii
  • Zakup Bitcoina przez Teslę przyczynił się do wzrostu notowań kryptowaluty
  • Prezes EBC nie spodziewa się, by banki centralne zainwestowały w BTC

Banki centralne nie zainwestują w BTC

Jednym z głośniejszych tematów ostatnich dni była informacja o zakupie przez amerykańską spółkę Tesla Bitcoinów za 1,5 miliarda dolarów, co bez wątpienia przyczyniło się do ostatniej zwyżki na notowaniach BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
W reakcji na tę informację, społeczność kryptowalutowa zaczęła spekulować, dokąd mogłaby wzrosnąć cena BTC, gdyby w ślad za spółką Elona Muska poszli również pozostali giganci z indeksu S&P 500. Byli również tacy, którzy zasugerowali, że doczekamy czasów, w których to banki centralne zaczną skupować BTC.

Okazuje się jednak, że to drugie może tak szybko nie nastąpić. Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde przyznała bowiem, że w jej ocenie jest bardzo mało prawdopodobne, że banki centralne będą posiadać BTC w najbliższej przyszłości.

– To bardzo mało prawdopodobne – powiedziałabym, że jest to poza dyskusją, że banki centralne wykonają taki ruch – przyznała prezes EBC podczas telekonferencji z The Economist.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że nie był to pierwszy komentarz Christine Lagarde nt. BTC. Już jakiś czas temu przyznała ona bowiem, że Bitcoin jest wysoce spekulacyjny i używany do “śmiesznych interesów”, w związku z czym musi zostać regulowany.

Mimo tego sceptycyzmu przyznaje ona jednak, że pandemia zwiększyła popyt na cyfrowe waluty. W istocie, EBC debatuje nad stworzeniem cyfrowego euro, choć decyzje dotyczące technologii leżącej u podstaw tej waluty nie zostały jeszcze podjęte.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa kurs | dow jones online | cena ropy wti | giełda pgnig | bitcoina |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrimeBit Games ma list intenc, z A. Saulskim ws. produkcji gier na bazie książek
Następny artykułBitcoin z nowym rekordem cenowym. Najstarszy bank w USA, BNY Mellon, wchodzi w BTC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here