Naga Marketsgain-capital

Ostatnie wiadomości dotyczące wolumenu w firmach dostarczających płynność, o których niedawno pisaliśmy nie były zbyt pocieszające i wskazywały na wyraźny jej spade. Gain Capital, dostawca płynności notowany na nowojorskiej giełdzie przedstawił właśnie swoje miesięczne oświadczenie dotyczące wolumenu, z które jasno wynika, iż akurat ta firma ma się bardzo dobrze i notuje zadowalający wzrost.

Wzrost, o którym mowa to dokładnie o 15,2% zwiększony wolumen w grudniu 2015, w stosunku do miesiąca poprzedniego. Średni dzienny wolumen (ADV) wyniósł w Gain Capital 12,6 mld USD, a cały miesięczny obrót do 276,9 mld USD, który jest wyższy o 20,7%. Co ciekawe, za połowę wolumenu w drugiej połowie czwartego kwartału 2015 roku odpowiadają detaliści z rynku pozagiełdowego.

Mimo, że w grudniu liczba aktywnych rachunków tradingowych na rynku OTC spadła w Gain Capital do 146.977, w stosunku do listopada 2015, to i tak jest wyższa jeśli porównamy ją z tym samym miesiącem roku 2014. Średnia dzienna liczba kontraktów terminowych jakie są zawierane przez platformę Gain Capital także wzrosła w grudniu do 33.181, co jest wynikiem wyższym od listopada aż o 17 procent i o 7,0 w stosunku r/r.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź ofertę FxPro i jak wielu innych traderów, zacznij handel z tym brokerem[/pullquote]

Patrząc na całkowity średni dzienny wolumen w GTX widać, że wyniósł on 16,2 mld USD, co jest wynikiem niższym od poprzedniego miesiąca o 2,6%. Całkowity wolumen zanotował jednak wzrost do 355,4 mld USD, a więc 2,1% więcej w stosunku m/m oraz 6,3% więcej porównując rok do roku.

Ze znaczeniem płynności, a  przede wszystkim jej braku, możesz się zapoznać w artykule: Wolumen FX spada w HotSpotFX i FastMatch. Czy czekają nas kłopoty?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here