Naga MarketsSłabe dane gospodarcze w strefie euro z tego tygodnia podsycają obawy dotyczące innych, potencjalnych zdarzeń makroekonomicznych, które mogą pobudzić znaczną zmienność cenową na przestrzeni całego sierpnia, kładąc jeszcze większa presję spadkową na euro.

Zdaniem Barclays Capital niemieckie zamówienia w przemyśle oraz włoskie PKB za drugi kwartał okazały się znacznie słabsze od prognoz, co budzi obawy o wpływie ryzyka geopolitycznego na gospodarkę strefy euro. Podnosi jednocześnie głosy inwestorów odnośnie potencjalnej reformy Włoch pod kierownictwem nowego rządu.„Musimy pamiętać, że niepotwierdzony  jak na razie raport Reutersa mówiący o potencjalnym porzuceniu przez Brukselę ścisłego nadzoru nad greckim programem naprawczym może przynieść dodatkową niestabilność” – stwierdza Barclays.

Zgodnie z tym poglądem bank utrzymuje swoje prognozy odnośnie EUR/USD. Zdaniem BC cena pary ma dojść do poziomu 1.28 przed końcem bieżącego roku. Barclays widzi w EUR również ogromny potencjał otwierania shortów w stosunku do innych walut G10.

Na froncie analizy technicznej, zespół Barclays nadal zwraca uwagę na stabilne obniżanie dotychczasowej ceny – celem ma być tutaj poziom 1.3220/50 lub 1.3015 w ujęciu krótkoterminowym.

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here