Naga MarketsBarclays Capital zmienił swoją krótką pozycję na EURJPY na strategiczny short EURUSD oraz taktyczny short EURGBP.

Pozycja na EURJPY została zamknięta po kursie 137,72 z zyskiem 208 pipsów. Wejście w nową krótka pozycja EURUSD nastąpiło po kursie 1,3280 z targetem 1,2815 natomiast w przypadku EURBGP: wejście 0,8004, cel 0,7755.Nastawienie Barclays do sprzedaży EUR w ostatnim czasie jeszcze wzrosło, jednak biorąc pod uwagę pogarszające się dane z gospodarki Japonii oraz lepszą sytuację techniczną do spadków USD oraz GBP spowodowało powyższą zmianę w portfelu instytucji. Wyniki gospodarcze strefy euro również nie są optymistyczne dodatkowo inflacja wolniej ale ciągle spada, taka sytuacja może przełożyć się na dłuższe utrzymywanie obecnej polityki monetarnej przez EBC lub nawet jej zwiększenie co jeszcze bardziej osłabiłoby wspólną walutę.

W krótkim terminie GBP powinien najbardziej się umocnić względem EUR na tle walut G10 z powodu najszybszego wzrostu gospodarczego oraz najbardziej zaniżonych  krótkoterminowych stóp procentowych.

Coraz mocniejszy dolar względem wszystkich walut światowych powinien nadal się umacniać ze względu na większą poprawę sytuacji gospodarczej w USA niż w pozostałej części globu, co zachęca do otwierania pozycji liczących na coraz mocniejszego dolara amerykańskiego – podsumowuje Barclays.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here