Naga MarketsInwestorzy korzystający ze strategii technicznych powinni w tym tygodniu rozważyć długie pozycjonowanie na AUD/NZD oraz shorty na EUR/JPY. Zdaniem Barclays Capital za długim dolarem australijskim do nowozelandzkiego mają przemawiać odczyty inflacyjne z tego tygodnia, a za krótkim euro do jena potencjalna eskalacja zagrożeń geopolitycznych.

AUD/NZD:Zdaniem Barclays Capital ryzyko związane z australijską inflacją CPI jest asymetryczne. Rynek wydaje się silnie gołębi co do swoich przewidywań odnośnie stóp RBA. Jeżeli coś może podminować te oczekiwania to właśnie indeks cen konsumenckich. Dolar australijski z pewnością zyska na każdej ponownej wycenie oczekiwań stóp procentowych – w związku z tym możemy się spodziewać ruchów wzrostowych na walucie szczególnie w stosunku do NZD. Pogląd ten jest zgodny z długoterminowym prognozami Barclays Capital odnośnie pary z dolarem australijskim i nowozelandzkim.

 EUR/JPY:

Krótka pozycja na EUR/JPY nie tylko oferuje zabezpieczenie w stosunku do wzrastającej zmienności powodowanej eskalacją zagrożeń geopolitycznych oraz dwóch głównych poglądów strategicznych. Pierwszy mówi o tym, że deprecjacja trendu na EUR właśnie się rozpoczęła, drugi natomiast wskazuje, że USD/JPY dotarło do swoich szczytów.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here