Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Echa piątkowego raportu non farming payrolls pozostaną z nami na dłużej. Zwłaszcza w takim tygodniu jak obecny, gdy nowych publikacji makroekonomicznych jest na prawdę niewiele. Zespół analityków Barclays przygląda się bliżej ostatnim danym z amerykańskiego rynku pracy i próbuje przewidzieć ile podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną czeka nas w tym roku.


Ten raport zdecydowanie wysłał bardzo mieszane sygnały – oceniają pracownicy banku. Przede wszystkim mieliśmy do czynienia z sporą rewizją ostatniego raportu payrolls – grudniowe NFP zamiast 292 tysięcy nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym zapewniły ich jedynie 262. Dodatkowym gołębim czynnikiem było na pewno rozminięcie się z rynkowym konsensusem na poziomie 190 tys. piątkowy raport non farming payrolls ukształtował się na poziomie zaledwie 150 tys.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wypróbuj zalety modeli quant – sprawdź ofertę FxPro.

Początkowe osłabienie USD szybko przerodziło się w gwałtowny skup dolara, gdy na rynek dotarła wiadomość o niższej niż przewidywana stopie bezrobocia (4,9% wobec prognozowanych 5%) oraz znacznie wyższych średnich zarobkach Amerykanów za godzinę (przewidywany wzrost 0,3% wobec opublikowanych 0,5%). Pomimo względnie dobrych wiadomości z amerykańskiego rynku pracy, Barclays prognozuje zaledwie dwie podwyżki stóp procentowych w tym roku.

Rynkowa ścieżka amerykańskich stóp procentowych pozostaje dosyć płytka co powoduje, że w nadchodzących miesiącach dolar powinien się umacniać, gdy inwestorzy wciąż i wciąż poszukiwać będą kolejnych dowodów na zbliżające się podwyżki. Niemniej jednak w ocenie banku marcowa zmiana stóp procentowych jest już nadzwyczaj mało prawdopodobna. Czekamy na nadchodzące wystąpienie Prezes Yellen przed amerykańskim Kongresem w Waszyngtonie.

chartConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here