Naga MarketsBarclays-Ross-KingslandJak podaje Barclays Capital, w przeciągu dopiero co rozpoczynającego się tygodnia handlowego uwaga inwestorów skupi się na funcie brytyjskim. Wszystko za sprawą środowej publikacji kwartalnego raportu inflacyjnego BoE oraz danych o zatrudnieniu. Pojutrze kalendarz danych makro jest dosyć lekki, a w tym tygodniu ciężko znaleźć inne, istotne odczyty.


Pomimo tego, że MPC zdecydowało się pozostawić stopy na niezmienionym poziomie w czasie listopadowego posiedzenia, to inflation report może rzucić trochę światła na oceny ekonomiczne banku centralnego. Prognozy BoE powinny pokazać słabszy od oczekiwanego krótkoterminowy profil inflacji i delikatnie silniejsze dane z rynku pracy.

„Spodziewamy się pierwszej podwyżki stóp w Q1 2015. Z drugiej jednak strony brak silniejszej presji ze strony realnych zarobków, zbliżające się wybory powszechne oraz jednoczesna konsolidacji fiskalna zwiększa ryzyko, że decyzja zostanie odsunięta w czasie” – dodaje Barclays.

Jeżeli chodzi o raport z rynku pracy, Barclays pozostaje w zgodzie z konsensusem i spodziewa się stopy bezrobocia (za wrzesień) na poziomie 5.9%. Zgodnie z powyższymi poglądami Barclays radzi klientom śledzenie technicznych poziomów i poszukiwanie okazji do sprzedaży EUR/GBP.

Rekomendacja Barclays stoi w delikatnej opozycji do prognoz BNPP. Analitycy Paribas sugerowali, że EUR/GBP nie będzie w stanie przebić dołków z zeszłego miesiąca.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here