Naga MarketsBarclays: Trade tygodnia - sprzedaż GBP USD przed wystąpieniem Carney'a

26.08.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy posługujący się krótkoterminowymi strategiami macro powinni rozważyć sprzedaż GBP/USD w tym tygodniu – doradza Barclays w swoim tygodniowym przeglądzie FX dla klientów.

Barclays uzasadnia ten sygnał możliwą presją na “Kabel” wynikającą z pierwszego publicznego wystąpienia Marka Carney’a – prezesa Bank od England – w środę.

“Zachęcamy do grania GBP USD w dół w obrębie tego wydarzenia…” – rekomenduje Barclays – “Wydarzenie będzie maiło miejsce w Nottingham i będzie zawierało fazę pytań i odpowiedzi. Carney nie ma wiele do zaoferowania w kwestii nowych instrukcji, a jedynie powtórzenie tych zaprezentowanych przy publikacji QIR [kwartalny raport o inflacji – link do artykułu – przyp. tłum.]. Krótkie pozycje na GBP zmalały znacząco w ostatnich tygodniach, podczas gdy utrzymuje się baza shortów strukturalnych. Od czasu QIR funt jest stale kupowany jednak szczyty wolumenu są wyprzedawane.”

Dalej Barclays pisze: “W tym samym czasie warunki finansowe pozostają zbliżone do najciaśniejszych poziomów z połowy 2012 roku gdy kursy odbiły w górę, spready kredytowe rozszerzyły się, a waluta umocniła. Wierzymy, że BoE będzie chciał przypomnieć rynkom, że skupił się na stopie bezrobocia i dopóki stopa nie zacznie spadać, poprawa w obrębie innych cyklicznych danych nie będzie miała odzwierciedlenia w wyższych stopach procentowych. Brak odpowiedzi od MPC jak dotąd był zaskakujący i podejrzewamy, że jest kwestią czasu kiedy członkowie komitetu przedstawią swoje poglądy. Członek MPC Martin Weale przypomniał rynkom we wtorek, że BoE ma w zanadrzu możliwość podjęcia dalszego skupu aktywów. Przemówienie [w środę] może być użyta jako okazja do zasugerowania następnego kroku w polityce monetarnej.”

Zapraszam do dyskusji na temat rynku Forex, banków centralnych oraz bieżącej sytuacji fundamentalnej na FORUM.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here