Naga MarketsBarclays: Trade tygodnia, sprzedaż EUR/USD - 22.07.2013

Trade tygodnia według Barclay’s to krótkoterminowy sell na parze EUR USD. W notce skierowanej do klientów, zachęcającej do rozważenia tej pozycji, bank pisze:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Pozostajemy niedźwiedziami na EUR/USD opierając się na obecnych rozdźwiękach pomiędzy polityką Fed i ECB. Nasza prognoza dla PMI oraz niemieckiego IFO na ten tydzień jest poniżej konsensusu. Dodatkowo wracają polityczne turbulencje w krajach peryferyjnych Eurostrefy, które również prawdopodobnie zaciążą na kursie Euro.”

Kolejnym argumentem przemawiającym za niedźwiedzim nastawieniem, według Barclays, jest fakt, że rynek w końcu zrozumie, że temat zwijania i tak wypłynie i to prędzej niż później.

“Nie sądzimy aby ostatnie wypowiedzi przewodniczącego Bernanke sygnalizowały jakoby Fed miał się wycofać ze swojego zamiaru rozpoczęcia “zwijania” do końca roku. Biorąc pod uwagę nasze prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego w US w drugiej połowie 2013, uważamy, że warunki do wycofywania się z QE będą sprzyjające.”

Analitycy Barclays podkreślają, że wzrost w obrębie cyklicznej aktywności i inflacji, a także stabilna poprawa na rynku pracy będzie wystarczającym powodem do rozpoczęcia ograniczania programy skupu aktywów. Spodziewają się także, że byki odzyskają momentum na Dolarze w miarę jak polityka Fed będzie coraz bardziej kontrastowała w stosunku do polityki innych największych banków centralnych. “Planujemy wykorzystywać wszelkie spadki na dolarze do zajmowania długich pozycji strukturalnych” – dodają.

Portfolio macro banku przedstawia taktyczny short na EUR USD z poziomu 1.3066, z SL na 1.3275 i TP na 1.27.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here