Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Analitycy Barclays ponownie dzielą się z nami swoim spojrzeniem na rynek. Tym razem padło na EUR/GBP, na którym analitycy poszukują okazji do kupna. Dlaczego?


W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne posiedzenie Bank of England na których po raz kolejny podjęta zostanie decyzja dotycząca wysokości oficjalnej stopy procentowej BoE. Zdaniem analityków Barclays, zmiany w tej kwestii nie uświadczymy ani dziś, ani w najbliższej przyszłości.

Wszystko przez czerwcowe referendum w sprawie Brexitu. Podział społeczeństwa na euroentuzjastów oraz eurosceptyków wciąż wypada w okolicy 50%, dodatkowo spora grupa Brytyjczyków nie jest przekonana jak zagłosuje 23 czerwca. Ta niepewność działa negatywnie zarówno na Londyn jak i Europę, jednak wydaje się, że EUR nieco lepiej znosi wizję Brexitu.

Naszym zdaniem, warto kupować EUR/GBP a ciekawym miejscem do tego są okolice 0,7840. Znajduje się tam zgrupowanie mierzeń Fibonacciego (50% oraz 100%) dodatkowo wspierane od dołu przez strefę. Poziom docelowy wzrostów ograniczany jest przez okolice poprzedniego szczytu 0,7940. Gdy zostanie on przebity, kolejnym przystankiem będzie 0,8110.

EURGBPH4Dowiedz się więcej na temat wykorzystania mierzeń Fibonacciego w tradingu – zapisz się na darmowe szkolenie internetoweConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here