Naga MarketsAuthor: Tom Page
Creative Commons License

Barclays Capital postanowił zrewidować swoje prognozy odnośnie USD/JPY na najbliższe miesiące obniżając zakładany cel ze 107.00 na 105.00.

„Nadal spodziewamy się napływu coraz lepszych danych z USA oraz łagodzenia polityki w wykonaniu BoJ – między innymi w lipcu, na kiedy planowana jest podwyżka VATu mająca na celu wesprzeć wzrost gospodarczy. Z drugiej jednak strony para może mieć problem z utrzymaniem tendencji wzrostowych z powodów niezależnych – słabszego sentymentu do globalnego ryzyka, wyższej inflacji płacowej oraz rozciągniętych wycen.” – twierdzi Barclays

Zdaniem banku, w najbliższej przyszłości niepewność gospodarcza ma zostać zażegnana – czynniki pogodowe nie będą miały już wpływu na dane ekonomiczne z USA i globalne ożywienie gospodarcze w końcu powróci na właściwe tory. Co z drugiej strony zapewni wsparcie dla dalszej deprecjacji JPY.

„Niemniej jednak biorąc pod uwagę indeks niepewności polityki ekonomicznej (Economic Policy Uncertainty Index), który znajduje się już blisko średniej Lehmana, widzimy niewiele miejsca na znaczne złagodzenie obecnej niepewności. Ponadto szacujemy, że na teraźniejsze wyceny JPY kładziona jest silna presja, co powinno ograniczyć możliwość dalszej deprecjacji, szczególności w porównaniu do 2013 roku.”

Zgodnie z powyższymi poglądami Barclays utrzymuje taktycznego longa na USD/JPY – SL 100.15 i TP 105.00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here