Naga MarketsBarclays przewiduje w tym tygodniu dalsze spadki na parze walutowej GBP/USD, uważając sprzedaż tej pary jako “zagranie tygodnia” z celem na poziomie 1.2810. Barclays twierdzi, że zbliżająca się podwyżka stóp, która powinna nastąpić w czwartek jest już w dużej mierze zawarta w bieżącej cenie.


Zobacz również: Bank Anglii podwyższy w czwartek stopy procentowe – Deutsche Bank

Brexit głównym czynnikiem ryzyka

Wg. Barclaysa Brexit pozostanie najbardziej wpływowym elementem dla dalszych notowań funta, a ten tydzień będzie skoncentrowany na konferencji Banku Anglii (BoE), która odbędzie się w czwartek. BoE najprawdopodobniej podwyższy stopy z 0,5% na 0,75% i być może pojawią się nowe informacje nt. dalszej polityki monetarnej. Badanie Sky News wykazało, że aż 78% Brytyjczyków uważa, iż ​​rząd w zły sposób prowadzi negocjacje z Unią Europejską.

Tymczasem GBP w stosunku do USD porusza się w wąskim kanale, wahając się wokół psychologicznego poziomu 1.3100. Pierwszy widoczny opór to okolice 1.3200-10 (szczyt z zeszłego tygodnia), natomiast z drugiej strony pierwsze silne wsparcie znajduje się na 1.3075, następne są na poziomach 1.3050, 1,30 oraz 1.2950-55 (najniższy dołek).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here