Naga MarketsW nocie handlowej na rozpoczynający się tydzień, Barclays Capital mówi o swoich świeżo uruchomionych shortach na EUR/USD oraz EUR/GBP. Pozycje te zastąpiły shorta EUR/JPY, który bank zamknął w zeszłym tygodniu z zyskiem w wysokości +208 pipsów:

„Nie spodziewamy się, że ostatecznie silniejsze osunięcia wspólnej waluty zostaną zatrzymane w tym tygodniu – szczególnie po odczycie niemieckiego indeksu biznesowego według IFO, który okazał się gorszy od zakładanych prognoz. Oznacza to czwarty spadek z rzędu, sugerując ryzyko osłabienia niemieckiego wzrostu gospodarczego” – przewiduje Barclays.Z drugiej jednak strony, coraz więcej krótkich pozycji sugeruje, że spadek euro będzie następował raczej stopniowo a nie wzdłuż stromej prostej. W połączeniu z odczytami inflacyjnymi UE w tym tygodniu, których zwieńczeniem będzie flash inflacji konsumenckiej (flash-CPI) w piątek, Barclays spodziewa się dalszego osłabiania europejskiej gospodarki:

„W związku z tym, dalej oczekujemy deprecjacji euro. Jednak pogorszenie danych ekonomicznych napływających z Japonii i lepsze możliwości w przypadku dolara amerykańskiego i brytyjskiego funta doprowadziły nas do zrezygnowania z krótkiej pozycji na EUR/JPY i jej zamiany na shorta EUR/GBP oraz EUR/USD” – dodaje Barclays.

Barclays uruchomił krótkie EUR/USD pod koniec zeszłego tygodnia – 1.3280, cel 1.2815, stop 1.3438. Uzupełnia go krótka pozycja na EUR/GBP – 0.8004, początkowy cel 0.7755 (dołek z 2012) i ciasny stop na 0.8040.

Krótkie pozycje Barclays na EUR/GBP i EUR/USD
Krótkie pozycje Barclays na EUR/GBP i EUR/USD


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here