Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1

W cotygodniowej nocie do swoich klientów brytyjski Barclays podtrzymuje swoje wcześniejsze prognozy odnośnie byczego wydźwięku USD i przewiduje dalsze umocnienie się dolara, szczególnie względem EUR. Poniżej znajdują się najważniejsze punkty podsumowujące dlaczego zdaniem Barclays warto już dzisiaj zająć krótką pozycję na EUR/USD.


Ostatnie, słabe dane z USA i bardziej gołębi niż do tej pory FED sprawił, że dolarowe byki nieco zwolniły tempa. W ostatnich miesiącach odnotowaliśmy sporą korektę na EUR/USD, a przed nami kolejne ważne dla amerykańskiej gospodarki odczyty makroekonomiczne. Barclays jest zdania, że w w większości przypadków odczytów, które pojawią się w nadchodzącym tygodniu, realne wartości będą się mniej więcej pokrywać z ogólnymi przewidywaniami rynku. Niemniej jednak to właśnie Stany, zdaniem Brytyjczyków, są krajem który ma największe szanse na pokonanie niskiego poziomu inflacji i jest najbliższy decyzji o podwyżce własnych stóp procentowych. Ta pewność zaowocowała – jako jeden z czynników – o niedźwiedzim nastawieniu Barclays w stosunku do EUR/USD.

Jutrzejsze odczyty na temat dóbr trwałych i wielkości nowej sprzedaży domów rzucą nieco światła na dynamikę wzrostu gospodarki USA. Zdaniem Barclays wynik sprzedaży domów będzie wyższy od rynkowego konsensusu i wyniesie 510 tys (względem poprzednich 481 tys) z kolei zamówienia na dobra trwałe mają zdaniem banku pozostać na niezmienionym poziomie (względem konsensusu 0,4% m/m). Barclays oczekuje również pozytywnego zaskoczenia wynikami oczekiwanej niedokończonej sprzedaży domostw, jego zdaniem wynik który usłyszymy w czwartek będzie o 2 punkty procentowe wyższy od przewidywań rynkowych i ma wynieść całe 3% m/m. Chicago PMI również ma wzrosnąć, zgodnie z przewidywaniami wyniesie ono 53,0 względem 52,3 w poprzednim miesiącu. Pod koniec tygodnia poznamy również drugi szacunek produktu krajowego brutto (PKB) za pierwszy kwartał. Zdaniem Barclays, inwestorzy rozczarują się bardziej niż przewidują i usłyszymy wynik -1,1% q/q względem konsensusu ustalonego na -0,8%.

E94

Ze strony Starego Kontynentu Barclays przewiduje, że grecka saga polityczna nadal pozostanie w centrum uwagi i będzie wywierała presję na EUR. Dalsze negocjacje z greckim rządem pozostają pod wielkim znakiem zapytania, w czasie gdy sytuacja płynnościowa Grecji przybiera coraz gorsze kształty. Barclays podkreśla, że pomimo bieżących postępów w rozmowach pomiędzy zadłużoną Grecją, Brukselą i MFW rynek najpewniej stanie raz jeszcze przed widmem bankructwa Grecji i jej wyjścia ze Strefy.

Biorąc to wszystko pod uwagę, Barclays posiada krótkie pozycje na EUR/USD na poziomie 1,1240 z zleceniem Stop Loss na poziomie 1,1680. Najbliższym celem jest poziom 1,0460.

Wykres dzienny EUR/USD z zaznaczoną pozycją Barclays.
Wykres dzienny EUR/USD z zaznaczoną pozycją Barclays.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here