TMS


Wiele wskazuje na to, że wzrostowe momentum na EURUSD powoli się wyczerpuje – przekonują analitycy Barclays w swojej dzisiejszej rekomendacji walutowej. Bank niedźwiedzio spogląda na główną parę walutową, która powinna stracić nieco na rosnącym apetycie na ryzyko. 


Początek tygodnia na eurodolarze należał do byków, które kontynuowały wzrosty rozpoczęte jeszcze w piątek. Jednak w swojej najnowszej publikacji, analitycy Barclays przekonują, że wzrostowe momentum na głównej parze walutowej powoli się wyczerpuje, a wraz ze wzrostem apetytu na ryzyko dolar również powinien nabierać na wartości.

EURUSD pozostaje w szerokim kanale spadkowym o łagodnym nachyleniu(…) trwająca konsolidacja na wykresie dziennym powoduje, że żadna ze stron nie posiada przewagi. Sądzimy, że tarcia związane z możliwą wojną handlową pomiędzy USA a Chinami powoli przestają straszyć rynek, który coraz śmielej patrzy na dolara. (…) Chętnie zobaczymy jeszcze jeden głęboki spadek wyceny EURUSD przed kontynuacją wzrostów – czytamy w publikacji Barclays. EURUSD dzięki TradingView

Analitycy banku poinformowali o sprzedaży pary w rejonie 1,2265. Poziom docelowy transakcji Barclays sięga 1,1948 zaś ona sama zabezpieczona jest powyżej 1,2444. Bank pozostaje więc jak na razie na minusie jednak do stop lossa pozostało jeszcze ponad sto pips. Przyglądając się dziś wykresowi EURUSD warto więc szukać sygnałów sprzedaży licząc na to, że prognozy Barclays okażą się prawdziwe.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułEFIX: EUR/USD i GBP/USD rosną choć w krótkim terminie możliwe przesilenia
Następny artykułAlumetal – zysk za 2017 rok ponad 20% w dół
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here