Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Dzisiejszym punktem dnia będzie bez wątpienia zaplanowane na godzinę 19:15 wystąpienie Janet Yellen. Prezes Fed będzie gościem na Uniwersytecie Harvardzkim, gdzie ma zostać nagrodzona medalem Radcliffe’a. Przed ceremonią odbędzie się jednak przesłuchanie dotyczące ostatnich osiągnięć Janet Yellen. Analitycy Barclays wątpią abyśmy przy tej okazji usłyszeli cokolwiek co może nam wskazać prawdopodobieństwo czerwcowej podwyżki.


Gregory Mankiw, profesor Harvardu i były doradca ekonomiczny prezydenta Georga Busha będzie wypytywał Janet Yellen o jej ostatnie osiągnięcia i wyniki pracy na posadzie prezesa Rezerwy Federalnej. Ciężko przewidzieć jak potoczy się ta rozmowa – zarówno Janet Yellen jak i profesor Mankiw mają bogate doświadczenie związane z finansami. Dodatkowo oboje posiadają szeroką wiedzę na temat finansów publicznych państwa oraz makroekonomii. Dlatego to spotkanie będzie na pewno interesującym wydarzeniem dla wszystkich teoretyków, jednak z małą dozą prawdopodobieństwa zainteresuje rynki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oceniamy, że Yellen nie będzie skłonna do skomentowania szans na czerwcową podwyżkę FOMC. Raczej mało prawdopodobne jest to, że cała rozmowa skierowana będzie właśnie na temat przyszłych ruchów Fed – bardziej skupi się na tych już dokonanych.To wydarzenie warte jest odnotowania w swoim kalendarzu, jednak nie wierzymy, że będzie ono przełomowe jeśli chodzi o prognozy rynku związane z czerwcową podwyżką – stwierdzają analitycy Barclays.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here