Naga MarketsPolityczna niepewność i sytuacja na wykresie ma być powodem spadku wzrostowego momentum NZD w kolejnych dniach. Zdaniem Barclays szanse na to, że obecny trend NZD/USD zostanie utrzymany rosną. 


Choć obecnie rządząca w Nowej Zelandii National Party nadal utrzymuje pierwsze miejsce w sondażach przedwyborczych, to już teraz wiadomo, że będzie musiała się władzą podzielić. 44% poparcia w sondażach nie wystarczy do stworzenia samodzielnego rządu i prawdopodobnie zmusi Nacjonalistów do stworzenia koalicji z którąś z pozostałych partii, które wejdą do Parlamentu.

Odbierz Big Bank Report

Tymczasem popularność nowozelandzkiej Partii Pracy wyraźnie spada do zaledwie 37%. To aż 13 punktów procentowych! – zwracają uwagę analitycy Barclays. Bank przewiduje, że rosnąca niepewność wokół wrześniowych wyborów na Wyspie będzie ciążyć nowozelandzkim bykom.

Sprawdź co o NZD/USD sądzą inne banki>>>

NZD powoli pozbywa się wzrostowego momentum, które tym szybciej spada im bliżej nam do wyborów – czytamy w publikacji Barclays. Analitycy banku rekomendują wszystkim posiadaczom długich pozycji na NZD/USD zaksięgowanie ewentualnych zysków i uważną obserwację pary. Ta od nieco ponad miesiąca pozostaje bowiem w wyraźnym trendzie spadkowym. Potwierdzony powrót poniżej poziomu 0,7200 będzie sygnałem kontynuacji rynku niedźwiedzia – podsumowuje bank.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here