Naga MarketsLogo Barclays na metalowym słupieWiele wskazuje na to, że brytyjski Barclays przygotowuje się do uruchomienia własnego, kryptowalutowego trading desku – informowaliśmy na początku sierpnia. Wówczas bank dość aktywnie poszukiwał nowych pracowników na portalu LinkedIn czym wzbudził podejrzenia mediów. Okazuje się jednak, że plany uruchomienia działu odpowiedzialnego za handel tylko i wyłącznie kryptowalutami zostały definitywnie zarzucone. 


O przerwaniu prac nad stworzeniem takiego działu poinformował jako pierwszy portal Financial News powołując się na dwa, niezależne źródła w samym banku. Chris Tyrer, który prowadził całym projektem miał poinformować swoich współpracowników o odłożeniu stworzenia działu w czasie.

Brak popytu na kryptowaluty?

Jak wynika z informacji pozyskanych przez Financial News plany stworzenia działu zajmującego się handlem kryptowalutami sięgają kwietnia tego roku. Miała to być odpowiedź Barclays na rosnące zainteresowanie swoich klientów handlem na tego typu instrumentach.

Jednak jeszcze w maju, CEO banku, Jest Staley zaprzeczał jakoby Barclays miał w planach uruchomienie kryptowalutowego trading desku. Kryptowaluty są dla nas sporym wyzwaniem, ponieważ z jednej strony mamy do czynienia z ich innowacyjnym charakterem i chcemy pozostać liderem w branży finansów (…) z drugiej jednak strony istnieje ryzyko, że kryptowaluty zostaną wykorzystane do aktywności, z którymi żaden bank nie chce mieć do czynienia – przekonywał Staley na walnym zebraniu akcjonariuszy Barclays.

Nieoficjalnym powodem dla którego zarzucono prace nad nowym działem jest brak zainteresowania handlem kryptowalutami ze strony dużych klientów banku – funduszy hedge oraz inwestorów o nieco zasobniejszych portfelach. Nie można się im dziwić – pomimo możliwości krótkiej sprzedaży kontraktów terminowych na Bitcoina, brak wyraźnych czynników fundamentalnych oraz niewielka zmienność samego rynku w ostatnich tygodniach nie rekompensują ryzyka jakie musi ponieść inwestor. W momencie tworzenia tego artykułu średnia cena za Bitcoina wynosiła $6621,54.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoto – nowe maksima po wybiciu oporu
Następny artykułTrading na autopilocie – podsumowanie drugiego miesiąca ‘spekulacji’
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here