Naga MarketsJackson Hole
Jackson Hole

W piątek (22 sierpnia) podczas sympozjum ekonomicznego w kurorcie narciarskim Jackson Hole, głos zabierała między innymi prezes FED – Janet Yellen. Poniżej przedstawiamy Wam komentarz Barclays Capital odnośnie poruszonych przez głównodowodzącą Banku Rezerw Federalnych zagadnień.

Zdaniem Barclays, Yellen przedstawiała o wiele bardziej zbilansowaną ocenę kondycji rynku pracy oraz jego powiązania z podejściem do polityki monetarnej, niż czyniła to w ubiegłych kwartałach. Bank nie spodziewa się, że prezes FED zmieniła nagle swoje podstawowe przekonania, widzi jednak zmianę tonu jako naturalną ewolucję spowodowaną lepszymi od oczekiwanych wynikami pobudzenia gospodarczego.Stoi to w silnym kontraście do lat wcześniejszych, kiedy Bank Rezerwy Federalnej mógł z dużą dozą pewności mówić, że osiągnięcie jakichkolwiek celów gospodarczych lub polityki monetarnej jest silnie odsunięte w czasie. Dając przy tym jednoczesne sygnały, że proces zacieśniania polityki to temat na odległą przyszłość. Obecnie sytuacja ulega jednak zdecydowanej zmianie co przekłada się na bardziej jastrzębie nastawienie rynku.

Po wypowiedzi Janet Yellen pod koniec zeszłego tygodnia Barclays Capital spodziewa się zakończenia programu skupu aktywów w październiku bieżącego roku i pierwszej podwyżki stóp procentowych w czerwcu 2015.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here