Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Dziś wieczorem (o 23:00 polskiego czasu) Reserve Bank of New Zealand podejmie decyzję w sprawie wysokości tamtejszych stóp procentowych. Zdaniem analityków Barclays, warto przygotować się na spadek wartości NZD, ponieważ wszystko wskazuje na to, że RBNZ obniży dzisiaj stopy do poziomu 2%. Jak bank argumentuje swoje stanowisko?


Już podczas czerwcowego posiedzenia RBNZ było o krok od obniżenia stóp procentowych. Nie zdecydowano się jednak na ten ruch pomimo niepokojących sygnałów płynących z rynku mieszkaniowego.

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprzedaj NZD/USD za pośrednictwem FxPro. Sprawdź warunki handlu brokera[/pullquote]

Obecnie opinia rynku podzielona jest niemal idealnie na pół – połowa analityków przepytanych przez agencję Bloomberg wskazuje na możliwość cięcia. Przychylamy się do tej opinii – stwierdzają analitycy Barclays.

Powodem obniżki miałyby być wciąż nierozwiązane problemy branży mleczarskiej (bardzo ważnej w gospodarce Nowej Zelandii) oraz niski poziom inflacji, którego nie ratują wyższe prognozy. RBNZ z całą pewnością z ulgą przyjęłoby spadki wyceny NZD, jednak patrząc na wykresy – wcale się na to nie zanosi. Jedynym więc rozwiązaniem pozostaje obniżka głównej stopy kasowej o 25 pb do poziomu 2%.

NZDUSDH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here