Naga MarketsByły trader Barclays oskarża swoich niedawnych przełożonych w związku z sprawą manipulacji stawką LIBOR

Jeden z największych brytyjskich banków – Barclays Plc. z pomocą Financial Conduct Authority wspomogą jeden ze startupów, którego celem jest spopularyzowanie Bitcoina wśród zwykłych Brytyjczyków. Na Wyspach powstanie usługa natychmiastowego przesyłu pieniędzy za pośrednictwem BTC.


Circle Internet Financial Ltd. to startup stworzony przez grupę entuzjastów kryptowalut. Z pomocą swojej aplikacji mobilnej chcą oni umożliwić mieszkańcom Wielkiej Brytanii natychmiastowy przesył gotówki za pomocą Bitcoinów.

Nie udałoby się to jednak bez przychylności brytyjskiego regulatora rynków finansowych – FCA. Instytucja wydała zgodę na działalność Circle i jak informuje rzecznik FCA, podobnych licencji na Wyspach jest już ponad 80.

Uzyskawszy zgodę regulatorów, Circle potrzebowało jeszcze zaplecza technicznego do jak najszybszego przesyłu pieniędzy pomiędzy użytkownikami. W zeszłym roku startup został sfinansowany w kwocie 50 mln USD przez amerykański bank Goldman Sachs – od tamtej pory Circle pracuje nad wdrażaniem i doskonaleniem swojej usługi. Polega ona w gruncie rzeczy na ścisłej współpracy z bankiem – użytkownik A pragnąć przesłać 20 USD użytkownikowi B wpłaca odpowiednie środki na rachunek aplikacji i w wybranym momencie konwertuje dolary w BTC, które natychmiastowo zostają przesłane do B.

W Wielkiej Brytanii do pomysłu dołączył Barclays – bank, którego aktywa przekraczają 2,1 bln USD. Dotychczas sektor bankowy dość nieufnie podchodził do kryptowalut, z powodu faktu iż większość transakcji dokonywanych za ich pomocą wiązała się z działalnością przestępczą. Stopniowo jednak widać coraz większe zaangażowanie dużych banków. Dotychczas Bitcoinem zainteresowały się Goldman Sachs, Barclays, Bank of America czy Banco Santander SA.

Od początku marca obroty na jednej z giełd BTC stopniowo maleją, a cena jednego Bitcoina stabilizuje się w okolicy 420 USD:

chart
źródło: www.bitcoincharts.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here