Naga MarketsWiele wskazuje na to, że brytyjski Barclays przygotowuje się do uruchomienia własnego, kryptowalutowego trading desku, o czym miałaby świadczyć ostatnia aktywność oddziału inwestycyjnego instytucji na portalu LinkedIn. Co najmniej dwóch traderów pracuje obecnie nad „projektem aktywów cyfrowych” i jak udało się dowiedzieć portalowi Business Insider chodzi o tokeny kryptograficzne.


Ex-traderzy Barclays tworzą „po cichu” nową jednostkę?

Za tworzenie kryptowalutowego trading desku odpowiedzialni mają być Matthieu Jobbe Duval, były głównodowodzący wydziałem handlu aktywami enegetycznymi oraz Chris Tyrer związany w przeszłości z Barclays poprzez dział tradingu ropą.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z profili LinkedIn obu wynika, że zajmują się „projektem cyfrowych aktywów” od początku bieżącego roku. Więcej szczegółów zdradza osobista strona Duvala, na której twierdzi, że została zatrudniony w celu „przygotowania biznes planu pozwalającego zintegrować trading desk cyfrowych aktywów z dotychczasową linią biznesową Barclas: oceniając okazje przychodowe, środowisko konkurencyjne, budżet oraz plany dostarczenia produktu klientom”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jak można się było jednak spodziewać gdy media podchwyciły temat, Duval usunął wpis ze swojego LinkedIna, odmawiając dokładniejszego komentarza, podobnie jak Tyrer. Rzecznik prasowy Barclays dementował natomiast pogłoski sugerujące, że instytucja ma zamiar uruchomić kryptowalutowy trading desk. W kwietniu pojawiły się jednak informacje, że Barclays rozmawiał ze swoimi klientami na tematy tokenów cyfrowych chcąc sprawdzić, czy Ci byliby zainteresowani inwestowaniem w nową klasę aktywów.

Co ciekawe, Barclays nie byłby jednym bankiem, który potajemnie planuje uruchomienie oddziału kryptowalutowego. Podobne plany posiada rzekomo Goldman Sachs o czym Comparic.pl informował w godzinach porannych. JP Morgan zatrudnił natomiast oficjalnie dyrektora ds. strategii kryptowalutowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here