Naga MarketsWedług najnowszych doniesień Bloomberga, Barclays przygląda się możliwości otwarcia działu handlu kryptowalutami. Z informacji uzyskanych od źródeł zaznajomionych ze sprawą wynika, iż jak dotąd bank przeprowadził jedynie wstępną ocenę zainteresowania klientów krypto-tradingiem.

Informacje nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości, dlatego też źródła tej informacji wolą pozostać anonimowe. Z uwagi na “nowatorski charakter tej klasy aktywów, ryzyka oraz wymogi dotyczące zgodności”, otwarcie działu handlu kryptowalutami wiązałoby się z uzyskaniem aprobaty prezesa Barclays International Tima Throsby’ego i dyrektora generalnego grupy Jes Staley.

We wrześniu zeszłego roku Throsby powiedział, że Barclays ożywi “handlowy zapał”, dopuszczając kapitał wartości miliardów dolarów do handlu  ryzykowniejszymi aktywami. Według Bloomberga,  Bitcoin ze swoimi “dzikimi wahaniami cen” może być typem inwestycji, której szuka Barclays.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rzecznik Barclays Andrew Smith powiedział:
“Nieustannie monitorujemy rozwój cyfrowej przestrzeni walutowej i nadal prowadzimy dialog z naszymi klientami na temat ich potrzeb i intencji na tym rynku.”

Otwarcie działu kryptowalut byłoby “pionierskim” posunięciem w tradycyjnej instytucji finansowej prowadzącym do wprowadzenia krypto do mainstreamu. Fundusze hedgingowe, które zajmują się kryptowalutami szukają banków, które będą obsługiwać transakcje, tak jak prime brokerzy robią to z papierami wartościowymi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here