CMC Markets
Według najnowszych doniesień Bloomberga, Barclays przygląda się możliwości otwarcia działu handlu kryptowalutami. Z informacji uzyskanych od źródeł zaznajomionych ze sprawą wynika, iż jak dotąd bank przeprowadził jedynie wstępną ocenę zainteresowania klientów krypto-tradingiem.

Informacje nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości, dlatego też źródła tej informacji wolą pozostać anonimowe. Z uwagi na “nowatorski charakter tej klasy aktywów, ryzyka oraz wymogi dotyczące zgodności”, otwarcie działu handlu kryptowalutami wiązałoby się z uzyskaniem aprobaty prezesa Barclays International Tima Throsby’ego i dyrektora generalnego grupy Jes Staley.

We wrześniu zeszłego roku Throsby powiedział, że Barclays ożywi “handlowy zapał”, dopuszczając kapitał wartości miliardów dolarów do handlu  ryzykowniejszymi aktywami. Według Bloomberga,  Bitcoin ze swoimi “dzikimi wahaniami cen” może być typem inwestycji, której szuka Barclays.


Bądź zawsze na bieżąco dzięki aplikacji mobilnej Comparic.pl, która codziennie budzi rynki. Pobierz bezpłatną wersję na swój telefon i tablet już teraz!

Rzecznik Barclays Andrew Smith powiedział:
“Nieustannie monitorujemy rozwój cyfrowej przestrzeni walutowej i nadal prowadzimy dialog z naszymi klientami na temat ich potrzeb i intencji na tym rynku.”

Otwarcie działu kryptowalut byłoby “pionierskim” posunięciem w tradycyjnej instytucji finansowej prowadzącym do wprowadzenia krypto do mainstreamu. Fundusze hedgingowe, które zajmują się kryptowalutami szukają banków, które będą obsługiwać transakcje, tak jak prime brokerzy robią to z papierami wartościowymi.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKalendarz makro i inwestowanie podczas danych – webinar już dziś o 20:00
Następny artykułKryptowalutowy fundusz hedge ogłasza koniec spadków na Bitcoinie
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótkoterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Wolne chwile spędza na bieganiu oraz treningach sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here