Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Wczorajsza konferencja krajów OPEC (Organization of the Petroleum Exporting Countries) znacząco poprawiła nastroje rynkowe – zwracają uwagę analitycy Barclays. Szczególnie widoczne jest to na wykresie cen ropy naftowej – zarówno WTI jak i równie popularne BRENT nie były tak wysoko od ponad trzech tygodni. 


Skok cen ropy naftowej o ponad 5% jest wynikiem ugody przedstawicieli OPEC, którzy zdecydowali o zmniejszeniu wydobycia cennego surowca o 700 tysięcy baryłek dziennie. Na podstawie doniesień prasowych wiadomym jest również, że to nie ostatni krok OPEC w kierunku unormowania sytuacji na rynku ropy – organizacja ma w planach dalsze rozmowy oraz powołanie komisji, która ma zbadać możliwość dalszego cięcia kosztów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekujemy, że do kolejnego spotkania OPEC, które odbędzie się już w listopadzie produkcja ropy naftowej spadnie do poziomu 32,9 mln baryłek dziennie – oceniają analitycy Barclays. Powinno się to przełożyć na dalsze wzrosty cen ropy, która obecnie powróciła powyżej poziomu 50 USD za baryłkę. Bank wskazuje na okolice 52,75 jako najbliższy poziom oporu dla ropy BRENT:

oilbrntdailyPozycje Dużych Graczy to nie tylko waluty! Chcesz wiedzieć co rusza ropą, złotem czy towarami? Zapisz się na bezpłatny trial FxWatcher!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here