Naga Markets


Barclays PLC to brytyjska firma holdingowa, globalny dostawca usług finansowych działający na wszystkich kontynentach. W swoim najnowszym raporcie analitycy Barclaysa oceniają przyszłe kursy głównych par walutowych na rynku forex. Prognozują cel 106 dla USD/JPY, 1.15 dla EUR/USD oraz 0.63 dla NZD/USD.


Zobacz również: 8. podwyżka stóp FED już o 20:00. Prognozy dużych banków

W ocenie analityków słabość USD/JPY będzie głównym tematem w nadchodzącym roku. W ich ocenie para będzie notowana w okolicach 106.00 do końca III kw. 2019 roku. Przewidują normalizację polityki BOJ i obawiają się ryzyk na tle zmian geopolitycznych.

W ramach nowego zestawu prognoz, Barclays przewiduje cztery podwyżki FEDu w przyszłym roku. W raporcie napisano:

– Podczas gdy nasze prognozy wzrostu gospodarczego i stopy procentowej w USA pozostają niezmienione, musieliśmy moderować nasze prognozy dla reszty świata. Wydaje się, że w innych gospodarkach obserwuje się mniej autonomiczny wzrost i mniejsze straty wynikające z amerykańskiej ekspansji fiskalnej niż się spodziewaliśmy.

Tymczasem euro i funt powinny pozostać względnie płaskie. W przypadku euro widzą oni niewielką słabość i prognozują poziom 1.15 na koniec roku, po którym nastąpi okres stabilności.

Zobacz również: Scotiabank wskazuje silne wsparcie na EUR/USD

Jeśli chodzi o „kabla” analitycy Barclaysa uważają, iż umowa handlowa UE-UK dojdzie do skutku. To powinno umocnić funta, jednak impuls powinien zaniknąć w momencie, gdy rynek zda sobie sprawę, że nie będzie temu towarzyszyć podwyżka stóp przez BoE.

W stosunku do dolara kanadyjskiego analitycy  uważają, że jest ograniczona przestrzeń do dalszej aprecjacji, gdyż rynek wycenia już trzy podwyżki w nadchodzącym roku. Z kolei dolara nowozelandzkiego widza na poziomie 0.6300 do końca bieżącego roku.

Zobacz również: Rabobank: rekordowa ilość pozycji długich na USD

– Spodziewamy się, że NZD będzie notował słabe wyniki w kolejnych kwartałach, ponieważ niska inflacja i niższy wzrost PKB wspierają perspektywę obniżek stóp przez RBNZ w nadchodzącym roku – podsumowano w raporcie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPosiadał 5,3 mld Ripple w portfelu. Dziennie sprzedaje nawet 500 tys. XRP!
Następny artykułZmienność kursu Bitcoina najniżej od niemal 2 lat
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here