Naga Markets“Dane o aktywności gospodarczej z tego tygodnia wskazują na to, że skutki szczególnie surowej pogody zniknęły do końca I kwartału.” – zauważa Barclays. – “Dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej sugerują, że negatywne skutki pogody zostały odwrócone do marca. Obecnie spodziewamy się wzrostu PKB o 2% w I kw. oraz 3.0% w II kwartale” – prognozuje bank.

“Biorąc pod uwagę pozytywne efekty cen energii, rosnące ceny żywności i stopniowo umacniające się ceny, sądzimy, iż inflacja może wzrosnąć zauważalnie w kwietniu r/r.” – wywodzą analitycy.

“Nasz pogląd na rdzeń inflacji częściowo odzwierciedla naszą ocenę, że wolne moce produkcyjne są obecnie ograniczone, w wyniku czego płace zaczną szybciej rosnąć jeszcze w tym roku. Przewodnicząca Fed, Janet Yellen, umocniła swój przeciwny pogląd. W przemówieniu w Nowym Jorku powiedziała, że jej zdaniem obecna stopa bezrobocia pozostaje sporo powyżej neutralnego poziomu (z czym się nie zgadzamy) i przytoczyła podwyższony poziom osób zatrudnionych na część etatu oraz długoterminowo bezrobotnych, jako czynniki sugerujące zastój na rynku prac większy, niż stopa bezrobocia może sugerować.” – podkreśla Barclays. – “Podczas gdy argument pani Yellen może być częściowo prawdziwy, nie uważamy, by miał tak istotny wpływ na kształtowanie dynamiki wynagrodzeń jak stopa krótkoterminowego bezrobocia. Wzrost cen i wynagrodzeń będzie kluczowy dla określenia, który z tych poglądów jest właściwy.” – kończy bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here