TMS


Mania kryptowalutowa jest jak choroba zakaźna mówi bank Barclays, rynek ten osiągnął kapitalizację 800 mld dolarów w grudniu, kiedy cena gwałtownie podskoczyła. Od tamtego czasu wyprzedaż spowodowała spadek do jedynie 260 mld, z czego ponad 100 mld należy do Bitcoina.


Bank porównał “krypto-histerię” do rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej w populacji inwestorów i podzielił ich na 3 grupy:

  • odpornych,
  • zainfekowanych,
  • podatnych, ale zdrowych.

“Podobnie jak infekcja, przekazywanie odbywa się ustnie za pośrednictwem wiadomości, blogów i osobistych anegdot” – powiedział Marvin Barth, szef globalnej strategii walutowej Barclays.

Krytycy twierdzą, że waluty cyfrowe to niewiele więcej niż gigantyczny schemat Ponziego (piramida finansowa), a regulatorzy ostrzegli inwestorów, że wszystkie ich pieniądze są zagrożone. Ceny BTC spadają i kilku analityków oraz banków już stwierdziło, że bańka pęka.

Zwolennicy mówią, że kryptowaluty i technologia za nimi stojąca ma potencjał, by pozbyć się tradycyjnych papierowych walut i zmienić sposób, w jaki przechowujemy pieniądze i płacimy za towary.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here