CMC Markets

Mania kryptowalutowa jest jak choroba zakaźna mówi bank Barclays, rynek ten osiągnął kapitalizację 800 mld dolarów w grudniu, kiedy cena gwałtownie podskoczyła. Od tamtego czasu wyprzedaż spowodowała spadek do jedynie 260 mld, z czego ponad 100 mld należy do Bitcoina.


Bank porównał “krypto-histerię” do rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej w populacji inwestorów i podzielił ich na 3 grupy:

  • odpornych,
  • zainfekowanych,
  • podatnych, ale zdrowych.

“Podobnie jak infekcja, przekazywanie odbywa się ustnie za pośrednictwem wiadomości, blogów i osobistych anegdot” – powiedział Marvin Barth, szef globalnej strategii walutowej Barclays.

Krytycy twierdzą, że waluty cyfrowe to niewiele więcej niż gigantyczny schemat Ponziego (piramida finansowa), a regulatorzy ostrzegli inwestorów, że wszystkie ich pieniądze są zagrożone. Ceny BTC spadają i kilku analityków oraz banków już stwierdziło, że bańka pęka.

Zwolennicy mówią, że kryptowaluty i technologia za nimi stojąca ma potencjał, by pozbyć się tradycyjnych papierowych walut i zmienić sposób, w jaki przechowujemy pieniądze i płacimy za towary.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSłabe dane dot. produkcji przemysłowej w UK osłabiają GBP
Następny artykułSpekulacja, a skuteczny daytrading – webinar już dziś o 20:30
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych (także biorąc udział w IPO) przez kontrakty terminowe (FW20, FDX, FCE) kończąc na rynku walutowym, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here