Naga MarketsBarclays: "Kupuj USD w dołkach!"
źródło: fotolia.com

30.12.2013

Dolar traci w okresie świątecznym, jednak Barclays pociesza dolarowe byki:

“Waluty europejskie świetnie sobie radzą w czasie płytkiego, świątecznego rynku, pomimo, że niewiele informacji dociera z Europy, podczas gdy dane gospodarcze z US wciąż zaskakują pozytywnie. Silny wzrost w listopadowej sprzedaży detalicznej (rdzeń) jest szczególnie zachęcający, jako że sygnalizuje wzmocnienie prywatnej konsumpcji i popytu w przedsiębiorstwach w IV kwartale.”

Barclays: "Kupuj USD w dołkach!"
USD index, oprac. własne.
Kliknij by powiększyć!

“Nasz średnioterminowy byczy pogląd na USD pozostaje na miejscu, jako że spodziewamy się stabilnej poprawy warunków na rynku pracy w miarę jak ożywienie gospodarcze nabierze tempa. Z naszych analiz wynika, że rynek zdyskontował oczekiwania dotyczące QE niemal całkowicie po dwóch miesiącach silnego wzrostu zatrudnienia. To wskazuje, jakoby oczekiwania odnośnie podwyżki stóp procentowych były kluczem do wzmocnienia USD – innymi słowy, dane ekonomiczne z US i komunikacja Fed w ramach instrukcji wyprzedzających, będą wpływać na na oczekiwania rynku odnośnie dalszej ścieżki stóp procentowych.”

Zobacz także: TOP FX TRADE 2014 rekomendowane przez Barlcays.

“Następny raport o zatrudnieniu w USA, 10 stycznia, będzie kluczowy z tego punktu widzenia. Nasi ekonomiści przewidują dalszy, umiarkowany wzrost zatrudnienia o 175k oraz stopę bezrobocia na poziomie 7% (konsensus 193k i 7.0%) za grudzień. Mała niespodzianka w dół może zaciążyć na USD w najbliższym terminie, jednak to nie powinno zmienić naszego konstruktywnego spojrzenia na gospodarkę USA czy prognozy dotyczace polityki monetarnej i preferujemy kupowanie dolara w dołkach.

“Nadchodzący tydzień będzie lekki w kwestii danych ekonomicznych oraz wydarzeń związanych ze świętem nowego roku i rynek będzie wrażliwy na przepływy związane z końcem roku”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here