Naga MarketsBarclays
Rekomendacje Barclays na ten tydzień – krótkie EUR

W tygodniowej rekomendacji handlowej Barclays Capital zaleca utrzymywanie krótkich pozycji na EUR/USD oraz EUR/GBP. Bank posiada aktywne zlecenia na tychże parach od połowy sierpnia. Zdaniem analityków Barclays, rynki z niecierpliwością oczekują posiedzenia ECB zaplanowanego na najbliższy czwartek.

Techniczna prognoza dla EUR/USD i EUR/GBP
Techniczna prognoza dla EUR/USD i EUR/GBP

Po ostatnim wystąpieniu Mario Draghi’ego w Jackson Hole – które wyraźnie poruszyło rynkami – prognozy odnośnie wdrożenia programu skupu aktywów w najbliższym czasie zdecydowanie poszły w górę. Rynki w czasie konferencji prasowej po posiedzeniu banku będą szukały wskazówek i podpowiedzi kiedy wdrożenie QE mogłoby mieć miejsce i czy jakiekolwiek nowe miary zostaną zaprezentowane:„Naszym zdaniem jest jeszcze zbyt wcześnie, aby spodziewać się wdrożenia nowych miar polityki pieniężnej. W związku z tym mogące przynieść największe zmiany programy – TLTRO oraz ABS – na pewno nie będą aktywowane w najbliższym czasie. Pewna część uczestników rynku jest jednak innego zdania” – informuje Barclays Capital.

W rezultacie brak jakichkolwiek akcji ze strony ECB może doprowadzić do uwolnienia euro z obecnej deprecjacji. Krótkoterminowe rajdy powinny być jednak traktowane jako okazje zakupowe. Z drugiej strony przestój na rynki opcji może sugerować, że rynki są już przygotowane na ewentualny zawód.

„Nadal wierzymy, że krótkie EUR/USD oraz EUR/GBP najlepiej wyrażają nasze nastawienie do wspólnej waluty. Zespół strategów technicznych Barclays widzi podobne sygnały spadkowe na obu parach” – tłumaczy BC.

Bank spodziewa się osunięcia EUR/USD w okolice 1.31 a następnie 1.3010. W przypadku EUR/GBP natomiast miejsce miało tygodniowe zamknięcie poniżej wsparcia kanału na 0.795 co potwierdza byczą flagę i sygnalizuje ruch w stronę najniższych w tym roku poziomów 0.787. Po dotarciu do tego obszaru Barclays celuje w 0.7755.

Pozycje Barclays Capital na EUR/USD i EUR/GBP
Pozycje Barclays Capital na EUR/USD i EUR/GBP

Zgodnie z powyższymi poglądami Barclays utrzymuje shorta na EUR/USD – aktywacja 1.3280, cel 1.0815, SL 1.3438 oraz na EUR/GBP – aktywacja 0.8004, początkowy cel 0.7755 (dołek 2012) i ciasny SL 0.8040.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here