Naga MarketsBarclays: Jak rozegrać wrześniowe NFP?

21.10.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Ruchy na rynkach finansowych w ostatnich dniach zdają się odzwierciedlać przekonanie o dalszym odkładaniu zwijania programów skupu przez Fed. USD dołuje niemal 1% na całej rozciągłości, jako że rynek zdaje się brać na poważnie przypuszczenia, jakoby zamknięcie rządu i kryzys fiskalny mogły potencjalnie opóźnić działania Fed.

Barclays Capital twierdzi jednak inaczej.

“Uważamy, że skutki gospodarcze ostatniego politycznego impasu w USA są ograniczone i jest mało prawdopodobnych by były główną przesłanką dla przyszłej polityki Fed. Bank wciąż podkreśla uzależnienie decyzji od danych. Uważamy, że grudzień pozostaje najbardziej prawdopodobnym momentem na zwijanie, biorąc pod uwagę nasze prognozy zwiększonej dynamiki zatrudnienia w IV kw. i spadającej stopy partycypacji siły roboczej. Trend średnioterminowy w obrębie rentowności obligacji skarbowych US i wzmocnienie dolara pozostaje w naszej opinii aktualne.” – wyjaśnia Barclays.

“Zatem dobrą okazją byłoby gaszenie ostatnich spadków USD poprzez rozgrywanie przed wrześniowym NFP pary EUR/USD krótkimi pozycjami za pomocą opcji” – doradza Barclays.

Spodziewamy się silnego raportu wrześniowego we wtorek. Oczekujemy, że główny wskaźnik etatów wyniesie 200k, a stopa bezrobocia obniży się do 7.2%. Silny odczyt NFP prawdopodobnie odniesie skutek niesymetryczny względem dominującego sentymentu niedźwiedzia na USD. Dlatego zalecamy sprzedaż krótką EUR/USD” – prognozuje Barclays.

“EUR/USD jest w szczytowym punkcie zasięgu ruchu, który prognozowaliśmy dla tego kwartału (1.32-1.37), a okazje do wzmocnienia USD stwarza poprawa danych makroekonomicznych oraz słabnięcie gospodarki eurostrefy mogące wyzwolić dalsze luzowanie w wydaniu ECB. Dodatkowo, uważamy, że są to dobre poziomy do sprzedania EUR w przypadku, gdyby wzrosty USD oparte były na szerszych podstawach, które mogłyby dotyczyć oczekiwań odnośnie stóp procentowych.”

Barclays: Jak rozegrać wrześniowe NFP?
Wykres dzienny EUR/USD – opracowanie własne.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here