Naga MarketsNie tylko na Wall Street, ale też w Europie powoli rozpoczyna się sezon wyników za IV kwartał. W tym gorącym okresie dla spółek, w centrum uwagi powinny znaleźć się banki – podczas gdy część z nich nadal nie może wyjść na prostą, pozostałe stopniowo poprawiają swoją sytuację. W drugiej grupie znajduje się Barclays, ale czy to wystarczy, aby wybić kluczową strefę oporu?


Notowania Barclays po dużym tąpnięciu wywołanym czerwcowym referendum ws. „Brexitu” konsekwentnie poruszają się w górę w obrębie kanału wzrostowego. Co więcej, o sile tego trendu może świadczyć fakt, że na wykresie D1 widoczny jest złoty krzyż — w połowie października 50-dniowa średnia (kolor czarny) wybiła się ponad 200-dniową średnią kroczącą (kolor niebieski).Niemniej jednak patrząc na ostatnie kilka tygodni, można również dostrzec sygnały świadczące o słabnięciu impetu strony popytowej, co budzi wątpliwość, czy sekwencja wzrostowa zostanie zachowana. Nie udało się utworzyć nowego wyższego szczytu – znajduje się on na poziomie poprzedniego. Obecnie kształtuje się potencjalnie formacja podwójnego szczytu, która może zwiastować krótkoterminową korektę. Z uwagi, że wzrosty zostały wyhamowane przy ważnej strefie podażowej wypadającej przy 2,40 GBP, to raczej należałoby się nastawiać na wystąpienie ruchu w dół, przynajmniej do poziomu 2,21 GBP. W szerszej perspektywie wciąż dominuje silny trend wzrostowy i w przypadku skutecznej obrony wsparcia, warto poszukać miejsca pod długie pozycje.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

la4ihxp8gk7teueaefu_1484298530713barclaysW tym tygodniu Deutsche Bank podniósł rekomendację dla Barclays “kupuj”. Ponadto docelowa cena akcji tego Banku o została ustalona na poziomie 2,7 GBP, czyli o ponad 0,3 GBP powyżej obecnej wyceny rynkowej. Ponadto jest to poziom o 0,7 GBP wyższy, niż wynosiła prognoza poprzedniej rekomendacji. DB argumentuje swoją decyzję tym, że restrukturyzacja Barclays przebiega pomyślnie, szczególnie z uwagi na poprawę czynników związanych z otoczeniem makroekonomicznym dla sektora bankowego. Deutsche dodatkowo zaznacza, iż to powinno przełożyć się na lepsze wyniki Banku za IV kwartał. Barclays ma zaraportować sprawozdanie finansowe 23 lutego.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here