Naga Marketsbarclays-logoZ całą pewnością należy stwierdzić, że dzisiejsza decyzja monetarna Europejskiego Banku Centralnego oraz następująca po niej sesja pytań i odpowiedzi będzie uważnie śledzona przez rynek – przekonują analitycy Barlcays.


Sądzimy, że na dzisiejszym spotkaniu EBC nie dojdzie do przełomu ani w sprawie polityki monetarnej Strefy Euro, ani prowadzonego obecnie programu skupu aktywów – stwierdzają w pierwszym akapicie swojego komentarza analitycy Barclays. Niemniej jednak, nie można całkowicie wykluczyć pojawienia się wskazówek dotyczących przyszłych działań banku centralnego Europy – przestrzega Barclays.

Wartą śledzenia jest na pewno konferencja prasowa Mario Draghiego rozpoczynająca się o godzinie 14;30. Poza zwyczajowym odczytaniem oświadczenia, prezes EBC udzieli odpowiedzi na pytania zebranych dziennikarzy. Rynek pragnie dowiedzieć się, czy europejskie QE zostanie przedłużone ponad obecny termin w marcu 2017 roku. Poza tym (najważniejszym) pytaniem, nie zabraknie prawdopodobnie kolejnych – traktujących o Brexicie. Rozwiązanie lansowane przez europejskich polityków, tzw. twardy Brexit zaszkodzi przede wszystkim Wielkiej Brytanii, ale naszym zdaniem, również gospodarka Europy odczuje tę secesję – podsumowuje Barclays.

Śledź komentarze rynkowe największych graczy na rynku – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i przekonaj się, że warto!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here