Naga Markets


W dzisiejszej rekomendacji skierowanej do klientów, analitycy Barclays twierdzą, że ani Europejski Bank Centralny (EBC) ani Bank Anglii (BoE) nie wprowadzą poważniejszych zmian w ramach swojej polityki pieniężnej – oba wykonywały ruchy podczas ostatnich posiedzeń.


EBC – najważniejsze projekcje ekonomiczne

Jak wspominaliśmy już w porannym przeglądzie makroekonomicznym, Mario Draghi ogłaszał w październiku rozszerzenie QE do września 2018 i jego redukcję ilościową z 60 do 30 miliardów euro miesięcznie. W efekcie grudniowa decyzja nie przyniesie żadnych zmian w polityce pieniężnej, a rynki skupią się na zaktualizowanych projekcjach gospodarczych – po raz pierwszy poznamy spojrzenie EBC na inflację i PKB w 2020 roku.

Komentarze dużych banków pochodzą z dzisiejszej aktualizacji FxWatcher. Sprawdź co jeszcze przygotowali analitycy>>>

BoE – posiedzenie przejdzie przez rynek bez echa

Po pierwszej podwyżce stóp od dekady, która miała miejsce w listopadzie, nikt nie spodziewa się kontynuacji działań w wykonaniu Banku Anglii po zaledwie kilkudziesięciu dniach. W efekcie członkowie MPC powinni jednogłośnie głosować za utrzymaniem polityki pieniężnej na obecnym poziomie (9-0-0).

Istotniejszych informacji ze strony Banku Anglii spodziewać możemy się dopiero w lutym, kiedy instytucja przedstawi najnowszy raport inflacyjny, a wraz z nim dane dotyczące prognoz PKB i presji cenowej.

Projekcje Barclays pokrywają się z konsensusem prognoz analityków dużych banków, którzy sugerują, że pomimo nagromadzenia jednego dnia decyzji polityki pieniężnej, inwestorzy czekający na wzmożoną zmienność mogą poczuć się zawiedzeni.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here