Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1

Barclays w związku z końcem kolejnego miesiąca zdecydował się opublikować wyniki wskazań swoich modeli rynkowych. Ostatnie wydarzenia makroekonomiczne spowodowały, że w publikacji pojawiła się niespodzianka.


Wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych i odnowione nadzieje rynkowe związane z prognozowaną na grudzień podwyżką amerykańskich stóp procentowych sprawiły, że pod koniec bieżącego miesiąca wskazania naszych modeli rynkowych dają silny sygnał sprzedaży wykupionego USD względem pozostałych głównych walut świata – zdradza Barclays.

Zbuduj swój własny model quant z pomocą FxPro

Amerykańskie akcje odnotowały największy wzrost pośród pozostałych światowych parkietów, gdy wzrost cen amerykańskich papierów dłużnych przebiegał umiarkowanie. To zdaniem banku powoduje, że efektywna wycena USD praktycznie nie uległa zmianie, a ostatnie ruchy na amerykańskiej walucie są czysto spekulatywne.

Model działa w skali trójstopniowej, zwracając wyniki od +++, aż do —. Poniżej znajduje się przedstawienie modelowego rozkładu sił na głównych parach walutowych:chartConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD/JPY po decyzji BoJ. Rekomendacja BNP Paribas.
Następny artykułGBPUSD – możliwe wyjście dołem z flagi
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here