Naga MarketsZaledwie 17 kwietnia świat obiegła informacja o planach Barclays dotyczących stworzenia działu handlu kryptowalutami. Dementi w tej sprawie wystosował CEO banku. 


Gdy informowaliśmy o kryptotrading desku jaki pojawić się miał w Barclays pisaliśmy: Z informacji uzyskanych od źródeł zaznajomionych ze sprawą wynika, iż jak dotąd bank przeprowadził jedynie wstępną ocenę zainteresowania klientów krypto-tradingiem. Wygląda jednak na to, że klienci Barclays nie wyrazili odpowiednio dużego zainteresowania handlem cyfrowymi walutami.

Jak wynika z wypowiedzi Jesa Staleya, brytyjski gigant bankowości nie zamierza uruchomić dedykowanej klientom platformy wymiany kryptowalut. Sprostowanie wcześniejszych doniesień nastąpiło na corocznym posiedzeniu akcjonariuszy Barclays.

Kryptowaluty to dla nas prawdziwe wyzwanie, ponieważ z jednej strony jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli nam pozostać w czołówce (…) z drugiej strony istnieje możliwość wykorzystania kryptowalut do działań, do których bank nie chce się przyłączyć – skomentował stosunek Barclays do nowej technologii Staley.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here