Naga MarketsForex Broker ComparicOczekiwane od dłuższego czasu zeszłotygodniowe posiedzenie EBC zakończone konferencją prasową i wystąpieniem Mario Draghi’ego okazało się mocno rozczarowujące dla Barclays Capital i innych podmiotów liczących na jakiekolwiek zmiany w dotychczasowej polityce pieniężnej Zjednoczonej Europy.

W początkowych prognozach Barclays mówił o spadku stopy refi o 15 punktów bazowych pomiędzy lutym i marcem, wieszcząc jednoczesne obniżenie stopy depo o 10 punktów bazowych. Biorąc pod uwagę, że Mario Draghi nie powiedział tak naprawdę nic nowego i luty nie przyniesie poważniejszych odpowiedzi politycznych na obecną sytuację strefy euro, Barclays Capital postanowił wprowadzić kilka zmian do swojej dotychczasowej prognozy oraz strategii:

„Nadal spodziewamy się obniżki – jej egzekucja została po prostu przesunięta na marcowe posiedzenie Rady EBC. Musimy jednak przyznać, że wprowadzenie ujemnej stopy depozytowej staje się coraz mniej prawdopodobne. Z drugiej strony zwiększyła się szansa na to, że Europejski Bank Centralny zaprzestanie dalszej sterylizacji programu SMP.”

Analitycy Barclays twierdzą, że do czasu marcowego posiedzenia EBC zbierze więcej niezbędnych danych, w tym informacji dotyczących przepływów kredytowych. Prezes Draghi podkreślił, że wyniki prywatnych instytucji finansowych w zakresie pożyczek oraz kredytów pozwolą określić, czy delewarowanie odegrało znaczącą rolę jako czynnik sezonowości.

„Nasza rekomendacja handlowa nie ulega zmianie. Dalej utrzymujemy krótką pozycję na EUR/USD. Poziom wejścia na 1.3670, ze SL na 1.3800 oraz TP na 1.34” – podaje Barclays. Jak więc widzimy bank zachowuje konsekwencje w swoich prognozach oraz działaniach transakcyjnych dokładnie tak samo jak Credit Agricole, o którym pisaliśmy wcześniej (Credit Agricole konsekwentnie – short na EUR/USD z TP na 1.33)Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here