Naga MarketsAuthor: Tom Page
Creative Commons License

Barclays zwraca uwagę na 6 zestawów danych, które zasługują na szczególną uwagę w tym tygodniu:

1. Dane z Europy.

Większość kontynentalnej europy publikuje PMI, gdzie zarówno wyniki w usługach, jak i wytwórstwie spodziewane są na podobnych poziomach do poprzednich. Niemiecki IFO, który jest silnym wskaźnikiem wyprzedzającym niemieckiego cyklu biznesowego, ukaże się w czwartek.

Dane o nastrojach konsumentów (wtorek) również mogą być warte uwagi.

“Jak podkreślają badania gospodarcze Barclays, część niechęci ECB do luzowania wynika prawdopodobnie z dobrych prognoz dla konsumentów i, co kluczowe, z założenia, że konsumenci nie odsuwają poważniejszych wydatków, pomimo niskiej inflacji. Jeśli ten wskaźnik zacznie się odwracać, może to być sygnałem, że presja dysinflacyjna staje się bardziej realna, co może stać się katalizatorem decyzji ECB o luzowaniu. Dopóki nie pojawią się bardziej jednoznaczne sygnały możliwego działania ECB, dopóty naszym zdaniem EUR będzie silne.” – twierdzi Barclays.

2. Dane AUD:

Kluczowym odczytem dla AUD w tym tygodniu będzie inflacja CPI w I kwartale (środa) oraz kwietniowy PMI z Chin (również środa).

“Prawdopodobny efekt dla AUD jest niejasny, biorąc pod uwagę że nasze prognozy są mieszane względem konsensusu. Nasi ekonomiści spodziewają się CPI 0.7% kw/kw (konsensus 0.8%) oraz średniej przeciętnej 0.6% kw/kw (k. 0.7). To skutkowałoby roczną inflacją 3.1% r./r. (k. 3.2% r./r.), powyżej celu rocznego RBA w bandach 2-3%.  Spodziewamy się też, że chiński PMI w wytwórstwie poprawi się z 48.0 do 49.0 (k. 48.2).” – prognozuje Barclays.

3. Dane US:

Kalendarz dla USA jest względnie lekki w tym tygodniu. Zamówienia na dobra trwałe i dane z rynku mieszkaniowego będą głównymi wydarzeniami.

4. RBNZ:

“Zarówno my, jak i konsensus, zakładamy, że RBNZ podniesie główną stopę procentową o 25 punktów bazowych do 3.00% na kwietniowym przeglądzie oficjalnych stóp procentowych (czwartek), co przywróciłoby stopy procentowe do poziomu sprzed trzęsienia ziemi… W takim wypadku, wciąż oczekujemy, że NZDUSD będzie się utrzymywało w okolicy 85 centów przez kolejne 1-3 miesięce zanim szersze umocnienie USD zepchnie parę w stronę 82 centów w ciągu 12 miesięcy.” – przewiduje Barclays.

5. Japońskie CPI:

Dla JPY głównym punktem programu będą dane o CPI dla Tokyo i całego kraju.

“Marcowe dane dla całego kraju (rdzeń) mają pozostać w okolicy poziomu z lutego (+1.3%). Wciąż oczekujemy dodatkowego luzowania ze strony BOJ na posiedzeniu w lipcu. Nasi ekonomiści nieznacznie podnieśli prognozy dla krajowego rdzenia CPI o 0.2 punktu procentowego w kwietniu, do 3.1% r/r z 2.9% (jak 28 marca), oraz o 0.1 punktu procentowego kolejno dla maja, czerwca, lipca i sierpnia do 3.3% z 3.2%” – prognozuje bank.

6. Dane z UK:

“W tym tygodniu mamy sprzedaż detaliczną (piątek), która może okazać się słabsza niż w ostatnim miesiącu, podczas gdy protokoły MPC (środa) prawdopodobnie będą nadal odzwierciedlały rozbieżność opinii.  Sprzedaż detaliczną prognozujemy na poziomie -0.4% (konsensus -0.5%).” – kończy Barclays.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here