Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Dzisiejszy dzień to nie tylko wystąpienie Yellen w Jackson Hole, to również kolejny szacunkowy odczyt amerykańskiego PKB w drugim kwartale tego roku. Poznamy również bilans handlowy Stanów Zjednoczonych. Czego spodziewać się po tych publikacjach?


Analitycy Barclays przeświadczeni są co do tego, że drugi już szacunek amerykańskiego PKB będzie zrewidowany do poziomu 1,0% k/k z 1,2% oszacowane w poprzednim odczycie. To o 0,1 pp niżej niż wynosi obecnie konsensus rynkowy tego wskaźnika. Bank przekonuje, że za spadek odpowiedzialne jest cięcie prognoz wielu pomniejszych czynników takich jak wielkość handlu, wartość zapasów, produkcji czy inwestycji.

W przypadku publikacji bilansu handlowego, Barclays podobnie jak cały rynek oczekuje deficytu. Zdaniem analityków istnieje ryzyko, że import będzie kontynuował spadki jakie notuje się już od trzech miesięcy. Sporym czynnikiem ryzyka w przypadku tego odczytu jest jednak ostateczna wartość amerykańskiego eksportu, który podobnie jak import może okazać się niższy niż rynkowe prognozy. W związku z tym, Barclays prognozuje deficyt w handlu na poziomie 62,5 mld USD – o 0,2 mld więcej niż wynosi konsensus rynkowy.

Handlujesz na danych makro? Stwórz własny algorytm wykorzystując narzędzia dostępne w ofercie FxPro

Bank przestrzega również, przed reakcją dolara na dzisiejsze dane. Publikacja obu wskaźników zaplanowana jest na 90 minut przed wystąpieniem Janet Yellen w Jackson Hole, które bez wątpienia jest dzisiaj najważniejszym wydarzeniem makroekonomicznym. W związku z tym, reakcja na dane prawdopodobnie będzie stłumiona – oceniają analitycy Barclays.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGTC odbudowuje swoją pozycję
Następny artykułAUDCHF – po przebiciu oporu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem niczego sie nie spodziewajmy, poczekajmy na suche dane i w tedy podejmujmy decyzje, w tedy nie bedziemy spekulować tylko inwestować….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here